W Great Northern Catskills w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Greene, znajduje się wiele skarbów natury, a ich ukoronowaniem jest kaskadowy wodospad Kaaterskill. Spadający z dwóch poziomów z wysokości ponad 260 stóp, Kaaterskill Falls od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc w regionie. Wodospad i jego okolice uważane są przez rdzennych Amerykanów z plemienia Mohikanów za święte miejsce. Kaaterskill Falls podbiło również serca wielu poetów, malarzy, filmowców i fotografów. W jednym ze swoich najbardziej znanych obrazów Thomas Cole, założyciel słynnej Hudson River School of Art, umieścił samotnego wojownika obserwującego ten malowniczy wodospad.

Dojazd: Rt. 23A, Haines Falls, NY 12436

Do wodospadu Kaaterskill można się dostać z parkingów Laurel House Road i Scutt Road, droga do niego jest krótka i wynosi 1,4 mili w obie strony. Należy zachować ostrożność zbliżając się wodospadu, gdyż łatwo można się poślizgnąć na mokrych kamieniach.

Otaczający wodospad dziki las Kaaterskill o powierzchni 7620 akrów, obfituje w wiele wędrownych szlaków, malownicze góry z dramatycznymi klifami i przepiękne widoki na głębokie doliny. Lasy Catskills są domem dla wielu dzikich zwierząt: jeleni, niedźwiedzi, rudych rysi, jeżozwierzy oraz setek gatunków ptaków.

.


.

.

.

.

.


.

.

.

.

.

.

.


.

.

.

.

.

.

.

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

Poprzedni artykułA może zostaniesz ptasiarzem?
Następny artykułBabcia Bożenka: Nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj