W Polskiej Szkole im. Karola Wojtyły w Linden, NJ już po raz 6. odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze, które lubimy”. Przystąpiło do niego 38 dzieci i młodzieży.

W komisji konkursowej zasiadły: Anna Tracz, prezes CPSD na stan NJ i PA, Izabela Spolnik-Zuska, manager PSFCU w Linden i Danuta Świątek, redaktor naczelna portalu Dobra Szkoła Nowy Jork, które oceniały dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację i jakość recytacji, ogólny wyraz artystyczny. Komisja zgodnie uznała, że poziom konkursu był wysoki i jego uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością języka polskiego. Po każdej kategorii wprowadzono w tym roku „przerywnik” w postaci poezji śpiewanej.

.

.

.

.

Danuta Lisowska, koordynator konkursu, powiedziała: „Być może uczestników konkursu jest mniej niż w poprzednich latach, ale ci, którzy są, kochają język polski”.

Warto też dodać, że bardzo rodzinnie przeżywają konkurs w Linden. Justyna Guszkiewicz, mama 8-letniego Alexa, wyznała, że wiersza pt. „Polska” Marcina Brykczyńskiego uczyła się cała rodzina. „Dziadek Jerzy, babcia Barbara, tata Mariusz, nawet 3-letni syn Dominik i teraz cała rodzina może nawet zaśpiewać ten wiersz”  – stwierdziła pani Justyna.

.

.

.

.

W konkursie recytowano m. in. wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Chotomskiej,  S. Jachowicza. W najstarszej grupie uczniowie recytowali m. in. „Inwokację” z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, „Moją piosnkę” C. K. Norwida i „Małpę w kąpieli” A. Fredry. 

Dyrektor placówki, Agnieszka Czajkowska, w tym roku pierwszy raz przyznała Nagrody Dyrektora w konkursie.

.

.

Nagrodzeni:

Kategoria 0: przedszkole

Trzy pierwsze miejsca: Alma Gaedke, Gabriela Matys, Amelia Prajzner

.

Kategoria 1: klasy:  0, 1 ,2

 1. Albert Stokłosa
 2. Terra Elena Gaedke
 3. Emilia Dąbrowski

Kategoria 2: klasy 3 i 4

 1. Kevin Pisany
 2. Hugo Rutkowski
 3. Nicholas Deptuch

Kategoria 3: klasy 5, 6, 9

 1. Emily Sakowicz
 2. Amelia Hajduk
 3. Kaja Hajduk

Nagrody pieniężne ufundowane przez PSFCU w Linden

 1. Klaudia Konopka
 2. Bartosz Pisany
 3. Vanessa Koźlik

Nagrody książkowe portalu www.DobraSzkolaNowyJork.com

 1. Olivia Roszkowski
 2. Terra Elana Gaedke

Nagrody Dyrektora:

 1. Julia Gogolowski
 2. Julietta DeVita
 3. Alex Guszkiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Redakcja DSNY

Zdjęcia: Danuta Świątek

Allzone Photo

.

.

.

.

Poprzedni artykułKlub Polonijnego Maturzysty: „Dzielny radą, pismy, wojski – Nieśmiertelny Jan Zamoyski”
Następny artykuł„It Takes a Village”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj