Wielkanoc to najstarsze i największe święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest ono dla nas, chrześcijan, symbolem zwycięstwa dobra nad złem. To wyjątkowy czas, zadumy, nadziei, radości oraz refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze. 

Nasza Polska Szkoła co roku tradycyjnie stara się przybliżyć uczniom wspaniałe tradycje wielkanocne. Ponieważ na obczyźnie, z dala od rodziny, nikt z nas nie wyobraża sobie tych świąt bez uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, kolorowania pisanek, przygotowywania wspólnie palmy wielkanocnej, świątecznych wypieków oraz święcenia symbolicznych pokarmów, cała „Brzechwowska Rodzina” spisała się na medal, przygotowując cały program z wszystkimi tymi elementami, co pozwoliło nam poczuć zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. 

.

.

Z wielką radością podziwialiśmy wielkanocną wystawę, robiliśmy pisanki oraz kolorowe wielkanocne palmy. Miłą niespodzianką tego dnia były także odwiedziny zajączka wielkanocnego, który obdarował każdego słodkościami.

.

.

Mamy nadzieję, że świąteczny czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa przyniósł całej Polonii i Rodakom w kraju radość i nadzieję, a w rodzinach nie zabrakło spokoju, miłości i wzajemnej życzliwości!

.

Krystyna Skoczeń

Nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Zdjęcia: Archiwum szkoły

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Poprzedni artykułCertyfikaty Global Seal of Biliteracy dla uczniów Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta
Następny artykułKlub Polonijnego Maturzysty: Urszula Ledóchowska – święta kobieta sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj