23 marca 2024 maturzyści naszej szkoły przystąpili do drugiego etapu egzaminu maturalnego. Już od czterech lat, pisemny egzamin maturalny w naszej szkole przeprowadzany jest na podstawie stanowego testu poprawności językowej Stamp 4S. Na podstawie zdanego testu uczniowie otrzymują certyfikaty Global Seal of Biliteracy oraz medale. W swoich macierzystych szkołach średnich otrzymują na świadectwie ukończenia szkoły Pieczęć Dwujęzyczności – Seal of Biliteracy. Otrzymanie takiej pieczęci potwierdza ich znajomość języka polskiego.

Koordynatorem testu jest corocznie pani Irena Wozniak – Dyrektorka szkoły. Koordynatorem sieci IP (Network IT Coordinator) jest Olivia Woźniak – absolwentka szkoły. Osobą nadzorującą egzamin jest pani Kinga Pierwoła – Truta, wychowawczyni klasy, pełniąca też funkcję Zastępcy Dyrektora szkoły.

W Komisji Egzaminacyjnej uczestniczyła pani Ewa Krzywiec, nauczycielka klas licealnych, posiadająca wieloletnie doświadczenie pracy w szkolnictwie polonijnym. Członkiem komisji z ramienia rodziców była pani Dorota Rosińska – Prezes Zarządu szkoły.

.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła jako placówka edukacyjna poza granicami kraju ojczystego, może poszczycić się swoim sukcesem, dołączając certyfikaty i medale do świadectw ukończenia polonijnej szkoły średniej.

Gratulujemy wszystkim maturzystom, życzymy sukcesów, realizacji zamierzonych planów, wiary w siebie i dużo optymizmu!

.

Irena Woźniak

Dyrektor szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Poprzedni artykułDobra Polska Książka: „Outstanding Polish Women” -„Wybitne Polki”
Następny artykułŚwięta Zmartwychwstania Pańskiego w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Tinley Park

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj