politaPaderewski Symphony Orchestra z Chicago zaprasza na „Politę” – najbardziej widowiskowy spektakl świata! Teatr, muzyka, śpiew, taniec, akrobatyka, technologia 3D i efekty specjalne. Wzruszająca, prawdziwa historia Królowej Hollywood – POLI NEGRI, polskiej aktorki, pierwszej europejskiej gwiazdy filmu amerykańskiego, wyreżyserowana przez Janusza Józefowicza.

30 grających, śpiewających i tańczących artystów Teatru Studio BUFFO
25 specjalistów obsługi spektaklu
Setki kostiumów i rekwizytów
Projekcje trójwymiarowe – spektakl oglądany w okularach do projekcji 3D

Połączenie trójwymiarowego kina z żywym teatrem tworzy nową sztukę o nieosiągalnej wcześniej sile oddziaływania. Wykorzystanie nieograniczonej liczby aktorów i statystów, błyskawicznych zmian trójwymiarowych planów, scenerii i wizualizacji artystycznych – stwarza możliwości o jakich twórcy teatralni i rewiowi mogli dotychczas tylko marzyć.

Genialna koncepcja Janusza Józefowicza – zrealizowana brawurowo w tym zapierającym dech spektaklu, imponuje rozmachem, dojrzałością, odwagą, zachwyca czystym pięknem.

Natasza Urbańska jako Pola Negri występuje u boku m.in. z Ernsta Lubitcha, Charlie Chaplina czy Rudolfa Valentino. Zobaczymy także w pełnym wymiarze studia filmowe Paramount, fragmenty najsławniejszej wodnej rewii Ziegfeld’a oraz Berlin lat 30-tych. Będziemy pod budynkiem Nowojorskiej Giełdy na Wall Street, kiedy wybucha wielki kryzys 1929 r.

Wizualizacje 3D – Studio Platige Image, producent slawnej “Katedry” (nominacja do Oscara).

Muzyka: Janusz Stokłosa
Scenariusz: Agata Miklaszewska
Reżyseria i choreografia: Janusz Józefowicz

Copernicus Center

sobota, 15 pazdziernika 2016 o godz. 7:00pm
niedziela, 16 pazdziernika 2017 o godz. 5:00pm

Spektakl dla Polonijnych Szkół Sobotnich – Sobota 15 X, godz. 10am  (skrócona wersja) – sponsorowany przez Paderewski Symphony Orchestra.
Musical „Polita” podbija świat! Obecnie, z wielkim powodzeniem, wystawiany jest w Petersburgu, Moskwie, Monachium, Stuttgarcie i Manheim.

 

Poprzedni artykuł„Drawings and Monotypes”- wystawa Magdaleny Nałęcz
Następny artykuł„Droga do Chrztu Polski – śladami historii. Powrót do przeszłości – Back in Time” – scenariusz historycznego happeningu dla uczniów polonijnych szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj