Drodzy Czytelnicy,

Jesteśmy portalem ludzi z pasją, którym zależy na podnoszeniu znaczenia języka polskiego poza środowiskiem Polonii i podniesienia go do rangi na równi z innymi językami obcymi, za które można dostać wyróżnienia i kredyty na wyższych uczelniach.

Dlatego z okazji 7. Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – „Pieczęć Dwujęzyczności” – Przewodnik po Seal of Biliteracy i Global Seal of Biliteracy.

Na naszym portalu od samego początku promowaliśmy i wspieraliśmy egzamin z języka polskiego STAMP4s, który jest świetnym sprawdzianem praktycznych umiejętności ze znajomości języka polskiego. Już od 3 lat można go zdawać, by otrzymać wspomnianą, przydatną i prestiżową pieczęć w USA.

Mieliście okazję czytać relacje z egzaminu w różnych polonijnych szkołach, które samodzielnie i z dużym powodzeniem przecierały szlaki organizacyjne. Poznaliście wielu uczniów, którzy egzamin zdali i dzielili się swoimi wrażeniami, a także podpowiadali jak się przygotować do egzaminu.

Wiecie już dużo na temat Seal i jesteście gotowi na przewodnik, który Was przygotuje do egzaminu. Zapraszamy do korzystania z publikacji, mamy nadzieję, że pomoże ona w samodzielnym przygotowaniu wielu egzaminów!

46 – stronicowy przewodnik w formie pdf można ściągnąć tutaj:

„Pieczęć Dwujęzyczności” – Przewodnik po Seal of Biliteracy i Global Seal of Biliteracy

Dodatkowe pytania lub komentarze możecie przesyłać na adres:

redakcja@dobraszkolanowyjork.com

Publikacja powstała przy wsparciu finansowym Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku

.

Danuta Świątek, Marta Kustek

www.DobraSzkolaNowyJork.com

DSNY Foundation

Poprzedni artykuł„Ramię w Ramię” – Babcia córki i wnuczki. Wallington NJ, Głogów, Rzeszów.
Następny artykuł„Za to co mam” – Alex Hałat z wujkiem, New Jersey, USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj