Magdalena Nałącz
Magdalena Nałącz

Od 10 października do 14 listopada 2016 w Starbucksie na Greenpoincie oglądać będzie można prace Magdaleny Nałęcz pt. „Drawings and Monotypes”.

„Rysunek jest dla mnie tak samo ważną formą wyrazu jak malarstwo” – mówi artystka – „Nie traktuje go jako szkic czy wstęp do dalszej pracy, lecz tworząc go myślę o nim  jak o niezależnym dziele. Mój rysunek jest malarski, nawet jeśli jest czarno-biały. Moją ulubioną techniką, którą się posługuję jest monotypia.”

 

1

 

Magdalena Nałęcz urodziła się 24 września 1970 w Rzeszowie, gdzie w 1990 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 otrzymała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Jana Szancenbacha i dyplom z rysunku w pracowni prof. Sławomira Karpowicza. W 1996 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa oraz II nagrodę na Konfrontacjach Najmłodszych Artystów Krakowskich w Myślenicach. W 1997 została stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2003 otrzymała I nagrodę na Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu. Rok później otrzymała honorowe wyróżnienie na wystawie „Mały format 2004” w Galerii ZPAP w Krakowie.

Brała udział w wielu aukcjach charytatywnych, oraz w aukcjach Polswissart w Warszawie i Wielkiej Aukcji Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Miała ponad 30 wystaw indywidualnych oraz brała udział w wielu wystawach zbiorowych  (Polska, Francja, Ukraina, Białoruś, Stany Zjednoczone, Ekwador).

Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

STARBUCKS

910 Manhattan Ave.

Brooklyn, New York

Tel. 718.609.0467, Janusz Skowron – kurator wystawy

 

2

 

Poprzedni artykułW obwodzie kaliningradzkim też będą świętować Polonijny Dzień Dwujęzyczności
Następny artykułMusical „Polita” w Copernicus Center w Chicago. 15 – 16 października

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj