Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto wtedy zacząć realizować swoje pasje, zainteresowania, dokształcać się, próbować nowych rzeczy, wszystkiego, na co nigdy nie mieliśmy czasu, ze względu na nasze zabieganie i obowiązki.

Mieszkańcy Nowego Jorku nowy rozdział swojego życia mogą zacząć zapisując się na przykład do Centrum Seniora Northside na Williamsburgu w Nowym Jorku, w którym mogą spróbować wielu nowych rzeczy, i które, być może, staną się ich pasją. Centrum Northside działa już od 45 lat, i od zawsze było miejscem spotkań i ciekawych wydarzeń organizowanych dla osób, którzy ukończyli 60 lat. Klub jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 rano do 16.00.

Żeby do niego się zapisać, należy spełnić tylko jeden warunek – mieć ukończone 60 lat! Zarejestrowany członek ma dostęp do całej palety wspaniałych propozycji klubu. Wszystkie, oprócz obiadów, są dla niego darmowe.

Trzy razy w tygodniu może uczestniczyć w zajęciach fizycznych, takich jak Aerobik, Joga, Zumba czy Tai Chi. Od niedawna zawiązała się również grupa Nordic Walking, spacerująca z kijkami raz w tygodniu w pobliskim parku.

Zwolennicy ogrodnictwa, kwiatów i warzyw, mogą rozwijać swoje pasje w dwóch ogródkach klubu. Członkowie klubu ogrodniczego sadzą różnego rodzaju rośliny i krzewy, pielęgnują, podlewają i nawożą przez okrągły rok!

.

.

.

.

Kto czuje artystyczne klimaty, może uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach klubu malarskiego, prowadzonego od 25 lat przez Tinę Eisenbeis. Na przestrzeni lat artystka wyszkoliła w klubie już bardzo zaawansowaną grupę malarską, prace jej członków można podziwiać na ścianach w całym budynku Centrum a raz w roku organizowana jest uroczysta wystawa wszystkich obrazów, którą przyjeżdżają m.in. lokalni politycy, dziennikarze, i inni zaproszeni goście.

Christina Eisenbeis

.

.

.

W ośrodku możemy również skorzystać z pracowni komputerowej, poszperać w internecie, czy też otrzymać indywidualne lekcje obsługi komputerowej na różnych poziomach.

Dla sympatyków wspólnych gier, klub oferuje bingo, mahjong, scrabble, szachy czy warcaby, różne gry planszowe, a nawet pokera!

.

Raz w miesiącu w Centrum organizowana jest zabawa urodzinowa dla wszystkich obchodzących urodziny w danym miesiącu. Można wtedy potańczyć przy polskich i amerykańskich utworach puszczanych przez DJ Woodiego oraz zjeść pyszny urodzinowy tort przygotowany przez polską ciastkarnie na Greenpoincie Charlotte Pattisiere. Oczywiście solenizanci otrzymują dodatkowo urodzinowy prezent!

Jedną z najbardziej popularnych propozycji Northside są przygotowywane na miejscu smaczne domowe obiady, gotowane przez kucharzy Adama i Ewę! Członkowie Centrum płacą jedynie 1.5 dolara za cały obiad. W klubowej kafejce przez cały dzień czeka gorąca kawa i herbata oraz ciastka otrzymywane z popularnej lokalnej ciastkarni Luvain.

Członkowie Centrum Northside zdecydowanie lubią muzykę, śpiew, niektórzy grają na różnych instrumentach. Często organizowane są w klubie koncerty na żywo, od muzyki instrumentalnej, poprzez występy chóralne, do zespołów czy solistów różnego typu muzyki, i z różnych krajów. Każdy znajdzie coś dla siebie!

.

.

..

.

W klubie można załatwić również wiele spraw urzędowych, sprawdzić benefity jakie oferuje dla seniorów miasto Nowy Jork, i na które akurat się kwalifikujemy, przetłumaczyć dokumenty czy umówić wizytę do lekarza – wszystkim tym zajmuje się Monika, która doradzi i pomoże w wielu sprawach.

Więcej szczegółowych informacji możemy uzyskać dzwoniąc pod numer 718 387 2316 lub najlepiej odwiedzić Centrum w godzinach jego funkcjonowania. Adres klubu:

Northside Senior Center

179 North 6 Street

Brooklyn NY 11211

(dojazd metrem L do stacji Bedford Ave.)

.

DSNY

Poprzedni artykuł„Powrót Ordonki” – nowe przedstawienie Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku
Następny artykuł“Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności.” – Natalia de Barbaro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj