Jak co roku o tej porze, chcemy Was serdecznie zaprosić do konkursu, którego wyniki będą zaprezentowane podczas Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. W tym roku to już 9. edycja tego święta (!) i będziemy go obchodzić w weekend 21 i 22 października.

Tematem tegorocznego Konkursu są nasze rodowe historie. Te, które opowiadane, zostawiają ślad na długo, a ich słuchacze przekazują je nawet kolejnym pokoleniom.

Z pewnością każdy z nas słyszał powtarzaną (często nie raz) przez jakiegoś członka swojej rodziny opowieść/historię, która poruszała innych i wywoływała duże zainteresowanie. Mogą one dotyczyć bardzo różnych tematów, często ich bohaterami są nasi przodkowie, czasem przyjaciele czy znajomi rodziny. Niektóre z tych opowieści wzruszają, inne bawią, a jeszcze inne budzą refleksję czy nawet smutek. Jedno jest pewne – zapadają w pamięć.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z całego świata, do przesłania nam filmowej wersji swojej opowiadanej w rodzinie historii. Podzielcie się nią z nami, a na końcu dodajcie swój komentarz, dlaczego właśnie ta opowieść zapadła nam tak głęboko w serce.

Nagrajcie siebie lub członka swojej rodziny opowiadającego swoją rodzinną historię. Ci, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie w wypowiadaniu przed kamerą, mogą swoją historię spisać, a następnie przeczytać na nagraniu.

Swoje nagranie (przez kamerę lub telefon, nie dłuższe niż 5 minut) prześlijcie poprzez platformę www.WeTransfer.com na adres email: redakcja@dobraszkolanowyjork.com

Czekamy na nie do 30 września 🙂

Będziemy wybierać laureatów w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli, dlatego prosimy o podanie w emailu obok imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania, również swojego wieku.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe lub książkowe.

Wszystkie nagrania zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego IX Polonijnego Dnia Dwujęzyczności na wielu platformach:

www.DobraSzkolaNowyJork.com

www.PolishBilingualDay.com

kontach FB obu stron oraz YouTube

Poprzedni artykułW Wiedniu uczniowie czują się jak w prawdziwej polskiej szkole
Następny artykułPolacy w Belgii mają niezwykle silne poczucie tożsamości narodowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj