29 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania świadectw, dyplomów i certyfikatów Absolwentom szkoły i uczniom klasy ósmej. Jak co roku jest to wyjątkowa, wzruszająca i przepełniona pozytywnymi emocjami uroczystość. W tym roku, w ceremonii rozdania świadectw towarzyszyli nam uczniowie klas pierwszych i klasy „zerowej”. Obecność najmłodszych uczniów podniosła rangę naszej uroczystości.

.

.

.

Uroczystość rozdania świadectw Absolwentom, to też okazja do podziękowań za dwunastoletni okres nauki w szkołach polonijnych. To okazja do życzeń, wzruszeń i zadowolenia z ich sukcesu. Młodzież urodzona poza granicami naszej ojczyzny doskonale posługuje się językiem polskim. Dzięki umiejętnościom językowym mogli zapoznać się i utrwalić w pamięci najważniejsze wydarzenia historyczne, poznać geografię, kulturę i tradycje kraju, z którego pochodzą ich przodkowie.

Jesteśmy dumni, że już po raz ósmy „mury” naszej szkoły opuszczają kolejni Absolwenci. Jest to dla nas, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkoły ogromna satysfakcja, która jest motorem do dalszej pracy na rzecz młodzieży polonijnej.

.

.

.

.

Uczniowie klasy ósmej kończą na tym etapie polonijna szkołę podstawową. Wierzę, że znaczna część z nich pozostanie z nami na kolejne lata i wspólnie będziemy w niedługim czasie cieszyć się ich dyplomami absolwentów szkoły.

.

.

.

W imieniu nauczycieli, pani Kingi Pierwoły – Truty, wychowawczyni klasy XI, pani Aliny Mazur – Wolski, wychowawczyni klasy VIII, pani Doroty Rosińskiej, Prezesa zarządu szkoły oraz swoim własnym, pragnę przekazać życzenia szczęścia, radości i osiągnięcia zamierzonych celów. Życzę ogromnej satysfakcji ze zdobytej wiedzy w szkole polonijnej i pielęgnowania jej w przyszłości.

.

Irena Woźniak

Dyrektor szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Poprzedni artykułAkcja pisania listów do powstańców warszawskich
Następny artykułCzego nauczyli się studenci w Hunter College?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj