szkola

„Thanks for being a great kid!”- Dziękuję, że jesteś wspaniałym dzieckiem! – widnieje zapis na różowej kartce papieru. Z drugiej strony, na niebieskiem tle informacja: „Czy wiesz, że w Islandii jest około 200 wulkanów? Przyznaję, że jest to bardzo zręczne połączenie miłych słów pod adresem naszej pociechy z ciekawostkami na temat świata.

Zestaw 10 kartek wielkości karty kredytowej w plastikowym pudełku wypatrzyła w sklepie starsza córka.

– Czy możesz wkładać jedną kartkę do mojego plecaka każdego dnia? –zapytała.

Oczywiście, że przystałam na propozycję, przeglądając wszystkie kartki, z krótkimi pozytywnymi i interesującymi wiadomościami.

– Posyłamy dzieci do szkoły, dopytując się czy zrobiły zadanie domowe, czy nie zapomniały zabrać przygotowanego lunchu, a zapominamy o dobrym słowie dla duszy- przyznaje moja koleżanka psycholog, gdy pokazuję jej kartki. – Wspaniały pomysł! – zachwyca się. Też jestem zachwycona pomysłem. Kartki można kupić na portalu www.sayplease.com albo samej opracować. Młodsza córka, nie chcąc powielać pomysłu starszej siostry, zapytała, czy może dostawać ode mnie ręcznie pisane kartki.

Pewnie! Zdecydowałam się na specjalizację tematyczną. Wszystko o kotach, bo młodsza pociecha jest panią
3-miesięcznej kotki. Wkładam kartkę z wiadomością do plecaka starszej córki „Jestem wdzięczna, że jesteś moja” – „Czy wiesz, że większość gleby przechodzi przez żołądki robaków?” Młodsza córka dostaje kartkę z zapiskiem „Kocham ciebie z całej mocy – Mam nadzieję, że nasz pies i kot też będą podobnie sypiać”. Dołączyłam zdjęcie kota i psa wtulonych w siebie.

Kto powiedział, że oprócz kanapki czy jabłka, mama nie może dołączyć jeszcze czegoś na dobry nastrój?

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Trylogia Polonijna” – trzy duze kroki w kierunku edukacji polonijnego ucznia
Następny artykuł„Odwiedź mekkę graffiti, zanim zrównają ją z ziemią”