Upalny lipiec, wakacje, lato w pełnym rozkwicie, wszystko to zachęca do spędzenia czasu na łonie natury, odwiedzenia lasu i podpatrywania jego dzikich mieszkańców. Niestety nadal obowiązujące restrykcje związane z pandemią, nie dają nam zbyt dużego wyboru na dalsze lub bliższe turystyczne wyjazdy. Dlatego warto w tym czasie szczegółowo zbadać nasze lokalne atrakcje natury: parki stanowe i ciekawe szlaki, jeziora i wodospady, malownicze miejsca na campingi, kajaki itp. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma świetny wpływ na nasze zdrowie, leśne powietrze doskonale dotlenia i wzmacnia odporność naszych organizmów, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, której znajdujemy się od kilku miesięcy.

Dziś prezentujemy kilka wyjątkowych miejsc dla pasjonatów leśnych szlaków i wodospadów, położonych w północnej części (upstate) stanu Nowy Jork.

Gorge Trail

(State park in Tompkins County, New York)

Buttermilk Falls State Park, 112 E Buttermilk Falls Rd, Ithaca, NY 14850

(ponad 4 godz. od Nowego Jorku)

Wspaniałe miejsce dla wszystkich, którzy lubią spacery na nie wysokich poziomach oraz widoki na wiele uroczych leśnych wodospadów (jest ich a 12!), m.in. przepiękny Buttermilk Falls. Ścieżki są dobrze utrzymane, w weekend może być sporo spacerujących, warto więc wybrać się tam w środku tygodnia.

.

Taughannock Falls State Park

 Town of Ulysses in Tompkins County, 1740 Taughannock Blvd, Trumansburg, NY 14886

(ponad 4 godziny jazdy z Nowego Jorku)

Taughannock Falls State Park położony jest niedaleko Gorge Trail, można połączyć zwiedzanie obu tych parków w ciągu jednego weekendu. Doskonałe miejsce na rodzinny wypad lub w gronie znajomych. Ścieżki doskonale utrzymane, nadają się do wolnych spacerów, można nawet wybrać się z dziecięcym wózkiem.

.

Robert H. Treman State Park

Tompkins County, 105 Enfield Falls Rd, Ithaca, NY 14850

(ponad 4 godziny jazdy z Nowego Jorku)

Robert H. Treman State Park położony jest w rejonie Finger Lakes, nieopodal miast Ithaca, Enfield i Newfield. Miejsce obfituje w wiele mniejszych lub większych wodospadów oraz wodnych oczek, w których można się kąpać. Posiada miejsca kempingowe oraz kabiny do wynajęcia.

.

Kaaterskill Falls

Catskill Mountains, Hunter, Greene County, NY

Kaaterskill Falls to dwupoziomowy wodospad o wysokości 260 feet (ponad 79 metrów) położony przy Spruce Creek, we wschodniej części gór Catskill, pomiędzy wodospadami Haines i Palenville w Greene County. Główny szlak prowadzący do wodospadu to RT 32A, jednak wodospad można również oglądać idąc również szlakiem prowadzącym od parkingów przy Laurel House Rd i Scutt Road. Choć szlaki są raczej krótkie, jednak trzeba się na nie nieco powspinać. Miejsce dosyć popularne w weekendy, dla lubiących mniej tłoczne wędrówki polecamy dni w środku tygodnia.

.

Lemon Squeezer

Tuxedo, NY 10975

Lemon Squeezer jest oryginalną skałą położoną w Parku Stanowym Harriman, na skrzyżowaniu szlaków Appalachian i Arden-Surebridge, przy górze Island Pond. Dosyć długi szlak 7-8 mil, dlatego polecam doświadczonym górskim wędrownikom.

 

Opracowała: Marta Kustek

Poprzedni artykułWróciliśmy do Polski!
Następny artykułCzytanie polskich legend – wspaniały sposób na naukę polskiego języka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj