head_mlynarski2

 

Paderewski Symphony Orchestra oraz Copernicus Fundation w Chicago zapraszają w piątek, 19 maja, o godz. 19.00 na spektakl Teatru Piosenki p.t. “Róbmy swoje!” – przeboje Wojciecha Młynarskiego. W programie wspomnienia o Artyście oraz popularne piosenki: Róbmy swoje, Nie ma jak u mamy, W co się bawić, W Polskę idziemy, Statek do Młocin, Przedostatni walc, Jesienny Pan, Jeszcze się tam żagiel bieli, Jesteśmy na wczasach, Bynajmniej, Ogrzej mnie i wiele innych.

Wykonawcy: Julitta Mroczkowska, Liliana Para-Piekarska, Agata Paleczny, Ewa Staniszewska, Krzysztof Arsenowicz, Bogdan Łańko, Andrzej Piekarski Zespół instrumentalny pod kier. Krzysztofa Pabiana (bass): Bartłomiej Ciężobka (keyboard), Rob Denty (saksofon), Marek Lichota (akordeon), Tim Mulvenna (perkusja), Janusz Pliwko (fortepian) Scenariusz i prowadzenie: Barbara Bilszta i Elżbieta Kochanowska-Michalik.

Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, autor ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser teatralny. Jego teksty towarzyszą nam od wczesnych lat sześćdziesiątych. Kształtowały wielu z nas, wychowywały, dostarczały cennych życiowych rad, często służyły za moralny kompas. Wiele Jego sformułowań – “róbmy swoje!”, “przyjdzie walec i wyrówna”, “jeszcze w zielone gramy”, “w co się bawić ? ”, “w Polskę idziemy”, “ludzie to kupią” i inne – weszło do naszego codziennego języka i nie traci aktualności. Porozumiewamy się nimi często nie pamiętając ich autorstwa.

Bilety: TUTAJ

Copernicus Center
5216 W. Lawrence Ave.
Chicago, IL
Poprzedni artykułPoezja – co to takiego?
Następny artykułLepszy tydzień niż nic!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj