Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie

7400 W. Touhy Ave,

Chicago, IL 60631

www.mojaszkola.com

 

Facebook @PolskaSzkolaMariiSklodowskiejCurieWChicago

Tel. 847-730-4848.

 

9 września 2000 roku z inicjatywy Związku Polek w Ameryce rozpoczęła działalność Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie. Główną ideą szkoły jest nie tylko prowadzenie zajęć w języku polskim, ale również stworzenie miejsca, gdzie w przyjaznej atmosferze młodzi ludzie poznają zwyczaje, historię, geografię kraju przodków. Zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły Św. Juliany, na pograniczu Park Ridge, Niles i Chicago. Funkcję dyrektora od kilku lat z sukcesem pełni Pani Agnieszka Trzupek.

„Nasza szkoła wychowuje w duchu poszanowania tradycji, dziedzictwa, rodziny i kultury polskiej. Pedagodzy świetnie przygotowani do pracy z młodzieżą dwujęzyczną wykorzystują najnowsze i najlepsze programy i metody nauczania. Są pasjonatami swojego zawodu, dlatego realizują również autorskie programy nauczania dostosowane do potrzeb uczniów”.

Celem i troską Komitetu Rodzicielskiego, Dyrekcji i Kadry Nauczycielskiej jest dbanie o dobro uczniów oraz zapewnienie im najlepszych warunków do rozwoju i zdobywania wiedzy. Szkoła czynnie uczestniczy w życiu Polonii – uczniowie organizują spotkania świąteczne, spektakle, biorą udział w Paradzie 3 Majowej, konkursach oraz projektach wspierających lub popierających polskość.

Misją Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie oprócz nauki języka polskiego jest przekazanie uczniom miłości do polskiej tradycji, arcydzieł literackich i muzycznych oraz szacunku dla słowiańskich korzeni.

Poprzedni artykułSpróbuj swoich sił w konkursie „Ja a Polska”
Następny artykułAkademia Dwujęzyczności w Chicago, czyli jak uczyć, żeby nauczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj