Chyba nie ma osoby, która nie zgodziłaby się z twierdzeniem, że pasja nadaje naszemu życiu kolorytu, energii, sensu, radości – dzięki pasji po prostu chce się nam żyć! Wiele osób odkryło ją bardzo wcześnie, często jeszcze w dzieciństwie, inni odnaleźli ją nieco później, jeszcze inni nadal jej szukają. Jednak w jakimkolwiek wieku byśmy jej nie odkryli jedno jest pewne – warto nie ustawać w jej poszukiwaniach!

Zapraszamy polonijną młodzież i dzieci do naszego konkursu organizowanego z okazji zbliżającego się VI Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. W poprzednich edycjach święta polskiego języka prezentowaliśmy wspaniałych dwujęzycznych młodych ambasadorów polskości, pokazywaliśmy zdolną polonijną młodzież, która nie tylko mówi dwoma językami, ale również sama promuje polski język w swoim środowisku, udziela się lokalnie będąc jego żywym ambasadorem, wspaniałym przykładem dla młodszych pokoleń dzieci urodzonych poza granicami Polski.

W tym roku chcemy pokazać polonijną młodzież jeszcze od innej strony, od strony ich pasji i zainteresowań, rzeczy, które lubią lubić najbardziej w swoim wolnym czasie (którego mieli dosyć dużo w ostatnich miesiącach ze względu na Covid 19). Dla jednych może to być taniec, śpiew, muzyka, gimnastyka, sport, dla innych pisanie, malarstwo, cały wachlarz różnych bardziej lub mniej znanych zainteresowań.

Drodzy Polonijni Pasjonaci – podzielcie się z nami swoją pasją! Nagraj fragment swoich zainteresowań, pokażcie ulubiony taniec, zagrajcie autorski utwór, pokażcie akrobacje na desce czy rolkach, czy tez przeczytajcie swoje wiersze, opowiadania lub pokażcie jak tworzycie komiksy. Nagranie – wizytówkę swojej pasji, nie dłuższe niż 5 minut – prześlijcie na adres: redakcja@dobraszkolanowyjork.com – najlepiej poprzez www.WeTransfer.com

I jeszcze jedno – nie zapomnijcie o przedstawieniu się na początku nagrania! 😉

Na Wasze nagrania czekamy do 30 września. Wszystkie zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego VI Polonijnego Dnia Dwujęzyczności na wielu platformach:

www.DobraSzkolaNowyJork.com

www.PolishBilingualDay.com

kontach FB obu stron , YouTube i Instagramie

wybrane nagrania zostaną emitowane również w Telewizji Polonia, która jest corocznym Patronem Medialnym Dnia Dwujęzyczności.

Serdecznie zapraszamy!!!

.

Poprzedni artykułSpacer na moim moście Tappan Zee
Następny artykułCo ma antylopa do wymowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj