Parada Pułaskiego w Nowym Jorku to największa coroczna polonijna impreza na wschodnim wybrzeżu USA. Tłumy Polaków zarówno obserwujących jak idących w paradzie, dominujące kolory bieli i czerwieni, polskie melodie, przedstawiciele polonijnych firm, mediów, szkół i organizacji – to wszystko można było zobaczyć w niedzielę, 2 października, na 5-tej Aleji w Nowym Jorku, podczas tegorocznej 74. już edycji uroczystości.

Jak na każdej Paradzie, tak i na tegorocznej, dużą liczbę uczestniczących stanowiły dzieci – najmłodsza generacja Polonii mieszkającej w stanach Nowy Jork i New Jersey. Ubrane w piękne regionalne polskie stroje, niejednokrotnie z wymalowanymi flagami na policzkach, swoją spontanicznością i radością dodawały dużego uroku Paradzie. Z pewnością spacerowanie w niej było dla najmłodszych, urodzonych w USA Polaków, ogromną frajdą! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć najmłodszych uczestników Parady Pułaskiego 2011 r.
Poprzedni artykuł„Pierwszy w życiu banan czyli Ellis Island”
Następny artykuł„Polak w Nowym Jorku” – przewodnik Małgorzaty Guerrero.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj