Czy szkoły zabijają kreatywność? Tytuł może kontrowersyjny, ale temat bardzo aktualny. Rozwijanie kreatywności dziecka w szkole jest tak samo ważne (a nawet może ważniejsze?) jak przekazywanie mu podstawowych informacji, które szkoły mają w swoim programie.
Sir Ken Robinson stawia przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który raczej podsycałby kreatywność, niż ją osłabiał.

Poprzedni artykuł„JAK KOCHAĆ DZIECKO” Janusz Korczak
Następny artykuł„Stupid in America”

1 KOMENTARZ

  1. Uwielbiam Sir Kena Robinsona:) Uwielbiam za jego wizję edukacji,za cudowną umiejętność zaklinania emocji w słowa,za prawdę,którą nam ukazuje. Jego niezwykła osobowość promieniuje tak,że każde z nim “spotkanie” to swoiste katharsis.Mam nadzieję..głęboko wierzę,że dane mi kiedyś będzie spotkać go osobiście i powiedzieć,jak bardzo zmienił moje widzenie świata:)
    I jeszcze jedno: dziś,jak nigdy dotąd Polska ma szansę zmienić ten „industrialny” system edukacji,być pionierem na skalę światową w kreowaniu rzeczywistości.Mam nadzieję,że to zrobimy!:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj