Tytuł może przewrotny, ale reportaż porusza ważne problemy, które występują w obecnych czasach w prawie każdej amerykańskiej szkole. Jak poprowadzić lekcje, by nie była nudna, by uczniowie byli nią zainteresowani, by faktycznie coś z niej wynosili? Czy amerykanscy uczniowie wiedzą “mniej” niż ich rówieśnicy w innych krajach? Czy amerykanski system nauczania powinien być zreformowany?

Autorem reportażu jest John Stossel, który nakręcił go jako efekt swoich badań w wielu amerykanskich publicznych szkołach. O poziomie nauczania w amerykanskich szkołach zaczęto mówić szczególnie głośno po przeprowadzeniu eksperymentu, w ktorym te same testy wypełniane były przez uczniów amerykańskich oraz ich rówieśników z Belgii. Belgijscy uczniowie całkowicie pobili swoich amerykańskich kolegów, rezultaty ich testów były o wiele lepsze.

Poprzedni artykułKEN ROBINSON: “SZKOŁY ZABIJAJĄ KREATYWNOŚĆ”
Następny artykuł„Co jedzą nasze dzieci w szkołach?” – Ann Cooper

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj