IMG_4567

Latem nie sposób nie skorzystać z atrakcji oferowanych przez Hudson River Park, który ciągnie się na długości 5 mil wzdłuż rzeki Hudson od Battery Park do West 59th Street, obejmując obszar 550 akrów.
W parku można zażywać różnych uciech na świeżym powietrzu już od 6 rano do 1 w nocy.

Kilka propozycji do rozważenia:

ŁOWIENIE RYB – Tak, jak najbardziej! W ramach serii BIG CITY FISHING można nauczyć się ZA DARMO jak wędkować już w wieku 5 lat i więcej. Organizatorzy zapewniają sprzęt, przynęty i instrukcje. W KAŻDY CZWARTEK od 3 lipca do 28 sierpnia. GODZINA 1.00 pm. Dla osób, które chcą wędkować samodzielnie, wystarczy zarejestrować się w New York State Department of Environmental Conservation i otrzymać pozwolenie bez opłaty. Formularz znajduje się na www.hudsonriverpark.org. W razie apetytu na złowioną rybę, polecam również sprawdzenie tego samego portalu, by upewnić się jaką rybę i czy w ogóle można ją zjeść. W parku obowiązuje zasada ‘catch & release’, czyli złap i wypuść. Wędkowanie jest przy przystani (Pier 46), gdzie można dojechać metrem 1, stacja Christopher St. lub autobusem M8.

RIVERFLICKS – to popularna seria DARMOWYCH wieczorów z filmem dla całej rodziny w każdy piątek od 10 lipca do 21 sierpnia o godz. 8.30 wieczorem. Szczegółowe informacje na temat  filmów, które możemy oglądać tego lata  pod chmurką znajdują się na stronie Hudson River Park https://www.hudsonriverpark.org/events/series/hudson-riverflicks-family-fridays

Filmy są prezentowanie przy Pier 46, dojazd metrem 1 albo autobusem M8 do Christopher St.

RIVERFLICKS

 

KARUZELA z ręcznie wyrzeźbionymi 33 figurami zwierząt wodnych, które żyją w Dolinie Rzeki Hudson znajduje się przy PIER 62. Bilet $2 od dziecka. Dzieci, które mierzą mniej niż 42 cale powinny być pod opieką dorosłej osoby, która nie płaci za bilet. Dorośli o wadze powyżej 250 funtów nie mogą jeździć na karuzeli. Dojazd metrem: C, E do 23 Ulicy i autobusem M14 lub M23.

 

 

IMG_4530

PLACE ZABAW – wstęp dla dorosłych TYLKO w towarzystwie dzieci do 12 lat, w godzinach od 8 rano do zmierzchu.

Plac zabaw przy ulicy West 23 St. i 11 Alei uchodzi za jeden z najbardziej kolorowych placów na Manhattanie. Sprzęt jest pochodzenia duńskiego. Dzieci mogą wspinać się, zjeżdżać na zjeżdżalniach, używać wodnych uciech. Dojazd metrem C, E, do 23 St. lub autobusem M23.

Plac zabaw przy Pier 84 pozwala oprócz tradycyjnych uciech także na wodne przyjemności. Dojazd metrem A, C, E do 42 St. lub autobusem M42, M50.

Plac zabaw przy Pier 51, Horatio St i West 12 St. Dojazd metrem A, C, E, L do 14 St. albo 1 do Christopher St. Autobus M8 lub M14.

IMG_4579

IMG_4578

PIKNIK – na piknik w większym gronie albo popołudniowe spotkanie z autorem książki w grupie PONAD 20 osób potrzebne jest zezwolenie. Formularz do wydrukowania z portalu www.hudsonriverpark.org. Opłata podaniowa wynosi $25 plus dodatkowa opłata w zależności od liczby osób i kategorii imprezy.

IMG_4504

 

IMG_4501

 

IMG_4500

 

IMG_4494

IMG_4558

 

IMG_4535

 

IMG_4563
Opracowała: Danuta Świątek
Zdjęcia: Marta Kustek

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „Najdłuższe wakacje Emila”
Następny artykuł„Wakacyjne Migawki” – konkurs Klubu Młodych Literatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj