[nggallery id=17]

Dmuchany zamek do skakania, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, pokaz dziecięcej grupy tanecznej Iskierki, wata cukrowa i wiele innych atrakcji dla dzieci przygotowała Fundacja Uśmiech Dziecka na swoim Festynie, zorganizowanym w ubiegłą sobotę, 15 czerwca. Atrakcje oraz piękna pogoda przyciągnęły dzieci, młodzież i dorosłych, zarówno z Maspeth, jak i innych dzielnic Nowego Jorku. Celem imprezy było zebranie funduszy na leczenie dwóch chorych chłopców z Polski: Dawidka Kazimierczaka, któremu fundacja chce opłacić roczną rehabilitację oraz Dawidka Miechura.

Na pikniku swoje stanowisko miał również nasz portal – najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie wiedzy
o Polsce, natomiast rodzice w literackiej loterii dla dorosłych. Wydarzenie było również okazją, by powiedzieć
o kampanii Cała Polonia Czyta Dzieciom, której portal DobraPolskaSzkola.com jest jednym z koordynatorów.
W akcji zachęcamy dorosłych do codziennego czytania książek swoim dzieciom. W ramach kampanii konsul Mateusz Stąsiek przeczytał swojej córeczce Małgosi na scenie fragment „Bajki o smoku wawelskim”, natomiast dziennikarka radiowa Ewa Jaczyński zaprezentowała wspólnie z publicznością wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.

Główną atrakcją imprezy był finał konkursu Talent Show, w którym 11 młodych uczestników zaprezentowało swoje wokalne, taneczne lub literackie umiejętności. W jury konkursu znaleźli się śpiewaczka Ewa Lewandowska, tegoroczny Marszałek Parady z Maspeth oraz nauczycielka polskiej szkoły Wanda Czajka, dyrektor polskiej szkoły na Maspeth Waldemar Rakowicz oraz szefowa Kobo Music Studio Bożena Konkiel. Przyznali oni pierwsze miejsce Janowi Ksaweremu Kwietniowi, za recytację wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, drugie miejsce Evelinie Backiel, która zaśpiewała piosenkę Haliny Frąckowiak „Bądź gotowy dziś do drogi” oraz trzecie miejsce duetowi tanecznemu: Mayi Janickiej i Julii Dołędze. Wyróżnienia otrzymały Marta Wachulec i Paulina Nowakowska.

Marta Kustek
Zdjecia i realizacja filmu: Andrzej Cierkosz

Poprzedni artykułCała Polonia Czyta Dzieciom: Tomek Moczerniuk
Następny artykuł„W świecie zapisanych stron”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj