DSC05541

W sobotę, 9 lipca, zakończyły się kolejne „Wakacje z Panem Bogiem”, kolonie organizowane od 9 lat przez proboszcza parafii św. Jana Pawła II z Perth Amboy NJ ojca redemptorystę Waldemara Łątkowskiego. Podobnie jak w poprzednim roku za bazę noclegową i miejsce pobytu obrano ośrodek Silver Bay YMCA w okolicy Lake George.

Na niezapomnianą „przygodę” zgłosiło się blisko 120 osób dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku tematem tygodniowych rozmyślań i zajęć było „Miłosierdzie”, bezpośrednio związane z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia. Wielu uczestników pojawiło się po raz kolejny, ponieważ znalazło w oazowych wyjazdach sens oraz miejsce dla siebie. Wielu pojawiło się po raz pierwszy.

Oto, co pozostawił ten tydzień we wspomnieniach jednej z uczestniczek, Karoliny :

„Na wakacje z Panem Bogiem pojechałam po raz pierwszy zabierając ze sobą dwie córeczki Olivię, lat 11 i Mayę, 22 miesiące. Jednak postanowiłam pojechać głównie pod kątem mojej starszej córki.

W sierpniu 2014 roku urodziłam dziewczynkę o pięknych, niebieskich oczkach, ślicznym uśmiechu o imieniu Maya. Dziewczynka ma zespół Downa i całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie. Chciałam, by Olivia poprzez ten wyjaz mogła lepiej zrozumiec sytuację, w jakiej się znaleźliśmy….ja również czułam taką potrzebę … potrzebę modlitwy.

DSC05564

DSC05438

Nosiłam w sercu ogromny ciężar, smutek, żal, złość i pytanie: dlaczego spotkało to mnie,  moją rodzinę, dlaczego ja?

Tematem wyjazdu było MIŁOSIERDZIE. Każdy dzień był inny: od „św. Faustyny Kowalskiej”, „7 grzechów głównych oddzielających nas od Boga”, „uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała” do  „być miłosiernym  jak Ojciec”.  Przyznam, że byłam początkowo jedynie obserwatorem i bardzo zaskoczyło mnie to, że dzieci w różnym wieku potrafiły słuchać, modlić się, śpiewać i, że tak wiele wynosiły ze spotkań prowadzonych przez ojców: Waldemara i Łukasza, oraz  siostry Magdalenę i Bożenę, jak również opiekunów. Byłam pod ogromnym wrażeniem rozśpiewanych dzieci i młodzieży na mszach św. to było coś, co na długo zostanie w mojej pamięci, jak również pod wrażeniem kazań, które docierały głęboko do serca.

DSC05657

Tydzień minął bardzo szybko, ale pozostawił wiele radości i pokazał, że możemy dostrzegać w szarej rzeczywistości piękno dnia codziennego, że możemy radzić sobie z wieloma problemami.

Dzieciaki szczęśliwe i zadowolone wracały do domów, bo zrozumiały, że może być inaczej, jeśli się tylko chce. Wszystkie obiecywały, że wrócą za rok.

Poznałam wspaniałych ludzi, otwartych,  życzliwych, pomocnych, serdecznych i z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Wszyscy byliśmy jak jedna rodzina!

DSC05518

Te wakacje były dla mnie prawdziwymi rekolekcjami, taką małą pielgrzymką, by spotkać Boga. A spotykałam Go codziennie obok siebie…

Poprzez ten wyjazd pozbyłam się ciężaru, smutku, żalu i  złości. I zrozumiałam coś bardzo ważnego: że Bóg dał mi pięknego ANIOŁA, o imieniu MAYA .

Dziękuje wszystkim. Dobrze, że jesteście.”

Spisała: Katarzyna Pawka

Poprzedni artykułLody dla ochłody – przewodnik po najlepszych lodziarniach w MA
Następny artykułVIII Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS na Dolnym Śląsku