477875_353355144702035_159666184070933_968021_1341214692_o

Część 1. ODKRYJ SWOJĄ PASJĘ

Dziesiątki milionów ludzi czuje się jak kwadratowe kołki powbijane w okrągłe otwory, jeżeli chodzi o ich pracę i karierę zawodową. Czasami podczas szkolenia pytam, czy praca jest ważna? Odpowiedzi są różne a rzeczywistość? Spędzamy w pracy powiedzmy, że osiem godzin dziennie czyli 1/3 doby. Czy to co robimy i czym się wtedy zajmujemy ma znaczenie dla tego, kim się stajemy?

Ludzie pracują z trzech powodów:
dla pieniędzy,
ponieważ robią to, co lubią
ze względu na atmosferę w pracy.

Kiedy następujące połączenie tych trzech czynników razem następuje niesamowita synergia. Co to jest synergia? 1+1+1= 111 🙂

Niestety, wielu ludzi szuka zawodu, a nie pasji. I zwykle tak jest, że człowiek znajduje, to czego szukał. Po kilku latach pracy rzeczywiście ludzie mają zawód, a nie pasjonującą pracę. Chodzi o to, aby odkryć swoją pasję, a nie zmagać się z zawodem.

Rób to do czego jesteś stworzony! To najlepszy sposób na spędzanie życia oraz wybór pracy. Arnold Schwarzenegger, który od kulturystyki, poprzez aktorstwo, zajmowanie się biznesem i w końcu byciem gubernatorem realizował potencjał, który w sobie odkrywał, tak o tym powiedział: „ Wyrwałem się z ogłupiającej rutyny życia w małym miasteczku. Mój talent stał się moją przepustką do lepszego życia.” Czy sam talent byłby jednak wystarczający? Arnold tak o tym mówi: „W życiu wszystko sprowadza się do ilości powtórzeń. Jeżeli chcesz zostać dobrym narciarzem, musisz jak najczęściej przebywać na stoku. Jeśli grasz w szachy, musisz rozegrać dziesiątki tysięcy partii. Na planie filmowym jedynie powtórki gwarantują, że twoja gra będzie spójna.”

525616_328156940573924_224278254295127_932273_473065426_n

Gdy wykonujesz swoją życiową pasję jesteś skuteczny!

Tym właśnie pasja rożni się od hobby. Hobby jest zajęciem, które lubisz robić, ale nie jesteś w tym niesamowicie skuteczny. Osobiście bardzo lubię grać w kręgle. To mnie odpręża, relaksuje i jest wspaniałym wypoczynkiem. Natomiast gdybym miał określić swój poziom, to jest on ledwo przeciętny i przez lata grania wcale się nie zmienił. Gdybym chciał z tego żyć, miałbym poważny problem. Pasja jest tym, co nie tylko lubisz robić, ale w czym też jesteś skuteczny. Dlatego właśnie możesz swoje życie oprzeć na ulubionym zajęciu, gdyż inni jeszcze chętnie Ci za to zapłacą!

Wszystko jednak zaczyna się od odkrycia swojej pasji.

Jak odnaleźć życiową pasję?

– Wewnątrz siebie
Przez cały dzień zapisuj jakie czynności sprawiały ci przyjemność. Następnie po tygodniu przeczytaj i wyciągnij wnioski. Zapytaj samego siebie: Co jest cechą wspólną tych wszystkich rzeczy?

– Zapytaj innych
Najlepiej tych, którzy cię dobrze znają, będą życzliwi oraz szczerzy. Pośrednią metodą jest przemyślenie, za jakie czynności byliśmy chwaleni w życiu.

– Zrób test
Dobry test pomoże ci odkryć twoje silne i słabe strony. Jak test jest dobry? Ten, który spojrzy na ciebie całościowo, tzn na twoją osobowość, zainteresowania, umiejętności i wartości.

Jeżeli jednak nadal nie wiesz, to zadaj sobie najprostsze z pytań: Czy gdybyś wiedział, że porażka jest niemożliwa, to co robiłbyś w życiu? Czy dokładnie to co teraz?

„Wasza praca wypełni dużą część waszego życia i jedynym sposobem, aby być naprawdę usatysfakcjonowanym, jest robienie czegoś, w co wierzycie, że jest czymś wielkim. Jedynym sposobem na robienie wielkich rzeczy jest robienie czegoś co się kocha. Jeśli jeszcze tego nie znaleźliście – szukajcie dalej. Nie idźcie na kompromisy. Jak w wielu przypadkach, serce powiem wam, kiedy to znajdziecie. Jak w każdym dobrym związku, będzie coraz lepiej wraz z mijającymi latami. Więc szukajcie, aż znajdziecie. Nie idźcie na kompromisy.” St. Jobs

Odkryj to co wzbudza twój entuzjazm i zbuduj na tym całe swoje życie!

Andrzej Burzyński

Andrzej Burzynski-2Andrzej Burzyński – szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów. Założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi cotygodniowe audycje w Radio Kontestacja. Autor książek: „Od pasji do biznesu”; „Życie pełne pasji”; „Przemawiaj z pasją”; „Przebacz i uwolnij siebie”. Prowadzi blog AndrzejBurzynski.pl poświęcony tematyce szkoleniowej.

Poprzedni artykuł„Moje wakacje” Kamila Król – wyróżnienie w konkursie “Wakacyjne Migawki”
Następny artykułŚwiąteczny Nowy Jork – zdjęcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj