Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą
i Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP, Washington, DC

3000 Cathedral Ave.,
NW, Washington, DC 20008

www.szkolapolska-dc.org

Dyrektor: Anna Kotowska, anna_kotowska@yahoo.com

Kształcenie obejmuje trzy typy szkół:

szkołę podstawowa (klasy I-VI);
gimnazjum (klasy I-III);
liceum (klasy I-III)

Szkoła prowadzi również zajęcia dodatkowe:
klasę „0”
religię (dla uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej oraz II gimnazjum).
Lekcje odbywaja się raz w tygodniu, w soboty, w godzinach 9.00 – 14-45.

Uczeń kończący naukę w danym roku szkolnym otrzymuje swiadectwo szkolne według zasad i wzorów obowiazujacych w systemie oswiaty Rzeczpospolitej Polskiej.

Do szkoły uczęszczaja dzieci przebywajace w USA tymczasowo oraz dzieci Polonii amerykańskiej.
Szkola Polska podlega pod Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy ul. Rolnej 175 D 02-729 Warszawa. Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania tzn. prowadzi zajęcia z wybranych przedmiotów nie objętych nauczaniem w szkołach amerykańskich oraz przedmiotów, w nauczaniu których występuja istotne różnice między programem szkoły polskiej i amerykańskiej. Szkoła stawia sobie dwa równorzędne cele: umożliwienie uczniom kontynuowania edukacji w Polsce oraz propagowanie tradycji Ojczyzny i języka polskiego.

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „W rodzinie patchworkowej”.
Następny artykułPhillips Academy in Andover, MA.