Z początkiem tego roku ruszyła akcja ratowania historycznego jachtu FREY-a organizowana przez Fundację „Kuźnia Wikingów” z Rybnika. 

Celem akcji jest wyremontowanie i odrestaurowanie historycznego jakże zasłużonego dla polskiego żeglarstwa jachtu FREY-a. Stalowy jacht klasy J-80, stworzony do żeglugi w ciężkich warunkach – jeden z dzielniejszych jachtów w historii naszego żeglarstwa. 

Właśnie na tym jachcie kapitan Dariusz Bogucki wraz ze swoją załogą jako pierwszy polski jacht żaglowy, a drugi na świecie zdobyli zachodni brzeg Grenlandii. 

Celem fundacji jest przeprowadzenie generalnego remontu, który doprowadzi jacht to czasów dawnej świetności -z zachowaniem ducha i „harcerskiego” typu zabudowy. 

Planowany termin zakończenia remontu to późna wiosna 2019.

 

 

 

Anna Bielecka i Piotr Ferenc pragną uczcić 50-lecie rejsu kpt. Boguckiego i zorganizować rejs tym samym jachtem, tym samym szlakiem by oddać hołd załodze Freyi jak również wszystkim wielkim żeglarzom, którzy przetarli szlaki dla kolejnych pokoleń.

Organizatorzy akcji odremontowania historycznego jachtu proszą o finansowe wsparcie ich działań.

We wspieranie akcji włączyli się już do tej pory: Krzysztof Baranowski, Zbyszek „Gutek” Gutkowski, Ryszard Wojnowski, Jurek Radomski, Jarek Kaczorowski, Krystian Szypka, Marek Kamiński, Romuald Koperski, Jacek Pałkiewicz, Dobrochna Nowak i Szymon Kuczyński z projektu „Zew Oceanu”, Adam Jankowski, Mirek Małek,Marek Szurawski, Ewa Maria Slazka – córka kpt. Dariusza Boguckiego jak również zespoły szantowate EKT Gdynia, Mechanicy Szanty, Dominika Żukowska i Andrej Korycki.

Wesprzyj remont jachtu FREY-a! Dotacje można wpłacać informacji na stronie: http://www.kuznia-wikingow.pl/

Profil FB akcji https://www.facebook.com/kuzniawikingow/

Poprzedni artykułWielkanoc na świecie – cz. 1
Następny artykułDwujęzyczny mózg na emigracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj