Misja Polska w Orchard Lake organizuje warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu KUL w Lublinie. Odbędą się one w terminie 7-10 września 2017 r. Koszt warsztatów wynosi $20 od osoby.

Czwartek, 7 września 2017 r., godz. 18:00-21:00

Piątek, 8 września 2017 r., godz. 18:00 – 21:00

Sobota, 9 września 2017 r., godz. 9:00-16:00

Niedziela, 10 września 2017 r., godz. 10:00 – 17:00

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju na kampusie Orchard Lake.

Nauczyciele otrzymają dokument o uczestnictwie w szkoleniu w języku polskim i angielskim, o ile spełnią warunki:
– podadzą odpowiednie informacje osobowe na liście rejestracyjnej i
dokonają wpłaty

– wezmą aktywny udział w zajęciach [na wszystkich zajęciach będą listy
obecności, które trzeba będzie podpisywać; w czasie zajęć warsztatowych
trzeba będzie wykonywać zadania zespołowe].

Program warsztatów koncentruje się na zagadnieniu różnic w nauczaniu języka polskiego jako drugiego/obcego a nauczaniu języka polskiego. Wykłady i ćwiczenia będą dotyczyć kwestii związanych z metodyką nauczania podsystemów i sprawności, a także wybranych aspektów gramatyki funkcjonalnej języka polskiego oraz nauczania językowo-literackiego na różnych etapach nauczania (klasy młodsze / nauczanie młodzieży).

Dopełnieniem będą propozycje gier i zabaw językowych, które mogą być stosowane w nauczaniu języka polskiego na różnych poziomach sprawności językowej [w funkcji ćwiczeń
utrwalających, powtórzeniowych i testowych]. Uczestnicy programu zapoznają się z nowymi rozwiązaniami stosowanymi w nauczaniu dzieci i młodzieży, w których kształcenie językowe ma charakter rozwijania sprawności i wiedzy [kompetencje językowe i interkulturowe).”

Załączona jest rejestracja na warsztaty.

Czek należy przesłać na adres:

Marzanna Owinski

The Polish Mission

3535 Commerce Rd

Orchard Lake, MI 48382

W sprawie szczegółowych informacji, proszę o kontakt z organizatorem, Marzanną Owinską, telefoniczny 248-613-6751 or emailem mowinski@stmarysprep.com.

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Naszą Ostrołęką jest niebo
Następny artykuł„Marzenia się spełniają” – filmowe nagranie spektaklu dziecięcego