W piątek 16 lutego 2024 roku młodzież Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park (USA), miała okazję spotkać się z niezwykłym młodym człowiekiem Tomaszem Sobanią – ekstremalnym biegaczem, autorem wielu książek i podróżnikiem, który w tym roku chce zrealizować swoje wielkie marzenie – przebiec Amerykę. 

Tomasz ma już na swoim koncie między innymi biegi z Polski do Rzymu, Barcelony i Aten. We wrześniu 2024 roku Tomasz Sobania zamierza przebiec przez Amerykę z flagą Polski na ramieniu i orzełkiem na piersi. Trasa będzie przebiegać z Nowego Jorku do Los Angeles, a biegacz pokonywać będzie codziennie dystans maratonu – 26 mil. Bieg będzie miał także charytatywny wymiar. Do wyprawy, której trasa liczy około 5200 km, będą przyłączać się sztafety osób z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami, podobnie do jak w filmowej historii Forresta Gumpa. Stąd nasz maratończyk zyskał pseudonim polskiego Foresta Gumpa.

.

.

.

.

Panie Tomaszu, dziękujemy za to inspirujące spotkanie! Życzymy by Pana talent i determinacja przyniosiły Panu dużo radości i spełnienia swoich sportowych zamierzeń!

.

Krystyna Skoczeń

Nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Poprzedni artykułKlub Polonijnego Maturzysty: Tadeusz Sygietyński, Mira Zimińska – Sygietyńska i Stanisław Hadyna – ambasadorzy polskości
Następny artykułŚwięto Polskiego Języka w Szkołe Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj