Uwaga, uwaga! Jak co roku o tej porze z przyjemnością ogłaszamy kolejny filmowy konkurs, do którego zapraszamy dzieci i młodzież z całego świata, i którego wyniki prezentowane będą w październiku na tegorocznym VIII Polonijnym Dniu Dwujęzyczności!

Tym razem tematyka naszego Konkursu dotyczyć będzie miejsc, w których mieszkamy 🙂 Pokażcie nam filmowo swoje miasto, miasteczko, wieś, swoje ulubione miejsca, które często odwiedzacie, opowiedzcie o ciekawostkach z nimi związanych. Zamieńcie się w filmowych reporterów promujących swoją miejscowość!

I jeszcze jedno – nie zapomnijcie o przedstawieniu się na początku nagrania! 😉

Nagrany plik (przez kamerę video lub telefon) nie dłuższy niż 5 minut – prześlijcie poprzez platformę www.WeTransfer.com na adres email: redakcja@dobraszkolanowyjork.com  

Dla 10 najlepszych nagrań – nagrody finansowe, dla pozostałych – książkowe!

Wszystkie nagrania zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego VIII Polonijnego Dnia Dwujęzyczności na wielu platformach:

www.DobraSzkolaNowyJork.com

www.PolishBilingualDay.com

kontach FB obu stron oraz YouTube

.

O Polonijnym Dniu Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day) to święto, które jak żadne łączy nas, Polaków, zamieszkałych w najdalszych zakątkach świata, w jednym temacie – polskiego języka i wszystkiego, co się z nim łączy: naszych oryginalnych polskich tradycji, ciekawych wydarzeń historycznych czy prezentacji pięknych miejsc w Polsce. Wszystkie te elementy występują w organizowanych w każdy trzeci weekend października wydarzeniach z okazji obchodów kolejnych edycji Dnia Dwujęzyczności. W tym roku święto obchodzone będzie 15 i 16 października. Organizatorzy tych wydarzeń promują w swoich środowiskach, gdziekolwiek one są, wszystko co wiąże się z naszą ojczyzną, nauczyciele i uczniowie w polonijnych szkołach, rodzice, dziennikarze i działacze polonijni, stają się tego dnia aktywnymi ambasadorami polskości.

Co roku, Fundacja Dobra Szkoła Nowy Jork, jako główny koordynator, zaprasza polonijne środowiska na całym świecie do przyłączenia się do obchodów tego święta i organizowania wydarzeń związanych z polskim językiem w swoich lokalnych środowiskach. Pomagamy w przygotowaniu tych wydarzeń poprzez propozycje różnego rodzaju atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, quizy językowe, scenariusze przedstawień, wiersze i slogany o dwujęzyczności oraz piękne grafiki – wszystkie te materiały są dostępne na platformie Polonijnego Dnia Dwujęzyczności http://www.polishbilingualday.com/language/en/

Zapraszamy!

Poprzedni artykułKangury na śniegu
Następny artykułJak zadbać o polską edukację dziecka za granicą i dlaczego jest to takie ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj