Prezentujemy Państwu nowy cykl, w którym polscy studenci Hunter College przedstawiają się na naszym portalu. Co studiują? Dlaczego uczą się języka polskiego na tej uczelni? Co chcą robić w przyszłości?

Kamila Lipka

Mam dwadzieścia lat. Studiuję biologię i jestem na trzecim roku w Hunter College. W przyszłości chciałabym pracować jako pielęgniarka.

Urodziłam się w Polsce. Moja rodzina przeprowadziała się do Ameryki, gdy miałam pięć lat.

Na początku bardzo tęskniłam za Polską, ale poczułam się lepiej, kiedy rodzice zapisali mnie do polskiej sobotniej szkoły.

W Hunter wybrałam język polski, aby mieć ciągły kontakt z moim językiem ojczystym. Mam dużo zainteresowań.

W wolnym czasie bardzo lubię rysować i malować. Interesuję się modą i lubię

kupować ubrania.

Lubię też prowadzić zdrowy tryb życia i często chodzę na siłownię.

Kamila Lipka

.

Nicole Gerlak

Mam dwadzieścia lat i jestem na drugim roku w Hunter College. Studiuję logopedię i chcę pracować jako logopeda. Zdecydowałam się uczyć w Hunter, ponieważ jest to świetna szkoła i chciałam pozostać blisko domu.

Chodzę na lekcje języka polskiego nie tylko dlatego, że potrzebuję uczyć się języka obcego, ale przede wszystkim dlatego, że moja rodzina jest z Polski. A rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Moi rodzice wyemigrowali z Polski do Stanów Zjednoczonych ponad dwadzieścia lat temu. Na lekcjach polskiego uczę się, jak lepiej komunikować się z rodzicami, babcią i z resztą rodziny, a także poznaję naszą kulturę. Jeśli chodzi o naukę języka polskiego, to wydaje mi się, że najtrudniejsze jest dla mnie nauczenie się czasowników w czasie przeszłym i przyszłym.

Mam nadzieję, że w przyszłości, kiedy zostanę logopedą, będę mogła pracować z polskimi / dwujęzycznymi studentami lub osobami starszymi, które mówią po polsku i dlatego te zajęcia pomagają mi się przygotować do zawodu.

Nicole Gerlak
Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Wymaluj mój obraz
Następny artykułZabawy z językiem – to bardzo poważna sprawa!