Jezioro Rockland.

Gdy rzucę hasło ‘rowery’, Kimberly i Natalie od razu są gotowe, by wyjść z domu. Uwielbiają 3-milową trasę dookoła Jeziora Rockland w parku stanowym Rockland Lake State Park.

Kaski na głowach, wiatr chłodzący twarze, w oczach widoki jeziora z łabędziami. Jaka może być lepsza rozrywka na świeżym powietrzu?

Jezioro Rockland Lake i park stanowy, którego jest częścią, ma specjalne miejsce w moim sercu.

Tu były nasze pierwsze spacery w Rockland, gdy przeprowadziliśmy się z Nowego Jorku i Kimberly, i Natalie nauczyły się jeździć na rowerach. Każdej zimy zaś przychodzimy, by podziwiać artystów rzeźbiących w lodzie.

Właśnie ten lód na jeziorze spowodował, że już ponad 100 lat temu nowojorczycy o nim słyszeli. Restauratorzy bili się o bardzo czysty lód z Rockland. Jezioro było lodową kopalnią w latach 1831-1924. W szczytowym okresie rozwoju firmy Knickerbocker Ice Company, która sprzedawała lód, pracowało ponad 4 tysiące osób! A lód przewożono do miasta łodziami rzecznymi. Klimat zmienił się tak, że zimą widzimy tylko cieńkie warstwy lodu przy brzegu.

Ale park i jezioro Rockland Lake, o powierzchni ponad 1000 akrów, nadal jest źródłem cennych rozrywek.

Oprócz jazdy na rowerach, w sezonie kąpiemy się w basenie, urządzamy pikniki i spacerujemy. Ławki piknikowe są tak rozstawione, że zadowolą każdego.

Tego, który po wyjściu z samochodu na parkingu, chce niemal natychmiast usiąść. A także każdą osobę, szukającą widoku na jezioro i zacisza pod drzewami.

Szkoda tylko, że nie można kąpać się w jeziorze i w sezonie psy nie są mile widziane w parku. Ale nasz 15-letni Yorkie i tak już nie ma za dobrej kondycji na dłuższe wycieczki. Ostatnio zarząd parków stanowych przymierza się do wprowadzenia stref bez papierosa przy basenach i placach zabaw. Super pomysł.

Odkrywam perłę przed wszystkimi, którzy szukają uroczego miejsca na weekendowy wypad poza miasto. Rockland Lake State Park w Congers, NY.

Danuta Świątek

Przydatne informacje:

Park jest otwarty od świtu do zmroku.
Parking $8
Basen: $2, dziecko płaci $1

Czynny od 11.00 do 18.45 w weekendy, w dni powszednie od 10.00 do 17.45.

Zakaz wprowadzania psów od maja do września.
Nie ma wypożyczalni rowerów ani łódek.
Ale można pograć w tenisa.

Empire passport, opłata za sezon, wynosi $65. Opłaci się, jeśli będziemy korzystać z parku ponad 8 razy w ciągu roku.

Poprzedni artykuł„ELF UKŁADAŁ KUFLE” Tadeusz Morawski
Następny artykuł„La dolce vita”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj