Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika
Parafia Św. Jana Brebeuf
8301 N Harlem Ave.
Niles, IL 60714

Kierownik szkoły: mgr Bernarda Redlińska  
Tel.   1-847-363-5173
E-mail: bredlinska@mkopernik.org

www.naszapolskaszkola.org

Program: nauka języka polskiego, polskiej literatury, historii, geografii

Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Niles jest społeczną, niedochodową placówką edukacyjną załozoną w 1976 roku przez grupę polonijnych rodziców zamieszkujących północno-wschodnie przedmieścia Chicago. Od 1989 roku jej siedziba jest szkoła katolicka przy parafii St. John Brebeuf. Do szkoły im.M. Kopernika uczeszcza ok. 500 uczniów.
Organizowane są liczne konkursy, wyjazdy do kina i teatru, muzeów, etc. Klasy licealne mają regularnie organizowane spotkania ze znanymi wśród polonii chicagowskiej ludźmi. Przy szkole działa zespół tańca “Mazovia”. Szkoła wydaje kwartalnik” Nasza Polska Szkoła” poświęcony polskim szkołom w Ameryce Północnej.Wiadomości z zycia szkoły publikowane są w gazetce szkolnej “Kronika Kopernika”.
Szkola organizuje kwalifikacyjne studia podyplomowych w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego, prowadzone przez wykladowców UMCS z Lublina

Poprzedni artykułPolska Szkoła im. Mikołaja Kopernika – Rockfort, IL
Następny artykułPolska Szkoła im. Marii Konopnickiej – Chicago, Oak Lawn, IL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj