Informacja Prasowa

Piast Institute i dr Dominik Stecuła z Colorado State University informują o rozpoczęciu drugiego cyklu badania ankietowego Polish Americans Today. Piast Institute to uznany na szczeblu krajowym think tank zajmujący się sprawami polsko – amerykańskimi, a także jedno z dwóch centrów informacyjnych powszechnego spisu ludności (CIC) w Michigan.

Będzie to już druga edycja Polish Americans Today, która zgromadzi dane demograficzne, społeczne, gospodarcze i polityczne oraz inne informacje o Polonii w Ameryce. Pierwsza edycja wyników badania, pod kierunkiem nieżyjącego już prezydenta emeritus, dr Thadeusa Radziłowskiego i Dominika Stecuły, została opublikowana w 2010 roku w formie książki, która również jest bezpłatnie dostępna na stronie internetowej instytutu (www.PiastInstitute.org)

Publikacja doczekała się kilku nakładów i cieszy się popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Jednak pomimo całego wysiłku włożonego w zgromadzenie danych, wciąż potrzebne są nowe informacje w celu pogłębienia wiedzy o naszej polonijnej społeczności. Stąd Piast Institute przeprowadza pod kierownictwem CEO, Virginii Skrzyniarz, i dr Dominika Stecuły, kolejny cykl badania, które dostarczy najnowszych informacji na temat Polonii. Mamy nadzieję, że obecna ankieta zaowocuje wydaniem zaktualizowanej publikacji, która będzie zawierała aktualne informacje dostępne dla badaczy, naukowców, organizacji społecznych i wszystkich zainteresowanych Polonią.

„Wartość tego badania nie jest czysto akademicka, ale ma wpływ na nasze zrozumienie tego, kim jesteśmy jako społeczność i dokąd zmierzamy” – powiedział dr Dominik Stecuła.

Dostęp do ankiety można uzyskać, klikając w link: www.polishamericanstudy.com Ankieta jest całkowicie anonimowa i można pominąć pytania, na które respondent nie chce udzielić odpowiedzi. Podane przez Państwa informacje będą traktowane jako poufne. Ankieta jest dostępna tylko w języku angielskim.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt z Piast Institute na email info@piastinstitute.org lub telefonicznie pod numerem 313-733-4535. Można również wysłać wiadomość e-mail na adres: dominik.stecula@colostate.edu

Pragniemy Państwu podziękować za zaangażowanie w sprawy społeczności polonijnej i udział w tym ważnym projekcie Instytutu Piasta. 

.

Członkowie Polsko-Amerykańskiej Komisji ds. Badań Polonii:

Virginia Skrzyniarz, CEO and Co-Founder of Piast Institute

Dominik Stecuła, Ph.D. Assistant Professor of Political Science, Colorado State University

Alexander Clegg, Polish American Affairs, Piast Institute

Malgorzata Tulecki, Executive Director, Piast Institute

Dylan Siwicki, CIC Intern, Piast Institute

Marzanna Owinski, Polish Cultural Programming, Piast Institute

Grzegorz Fryc, President of Gram-X Promotions

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Kocham Cię Polsko!
Następny artykułŚwiat, który zwariował

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj