.

Osoby, które w swoją pracę wkładają serce, czas i energię – osiągają zamierzony cel. Tak też było w przypadku pomysłu zorganizowania w ramach zajęć pozalekcyjnych, okiestry szkolnej. Pomysłodawcą jest nauczyciel z pasją, pan Marcin Styrnik i chociaż sam nie jest muzykiem, to jednak okazało się, że pasja w działaniu przyniosła efekt.

.

Już na pierwszych zajęciach zebrała się 16 – osobowa grupa uczniów z własnymi instrumentami.

Instruktorami muzycznymi zostali ich starsi koledzy – licealiści z klasy IX,  Magdalena Truta, Olivia Cyburt i Eric Naglak. Pod ich kierunkiem odbywają się próby naszej szkolnej orkiestry, a przy nagłośnieniu pomaga nasz absolwent Mateusz Kubas.

.

Uczniowie uczą uczniów – czyż nie jest to fantastyczne!

Orkiestra przygotowuje się do odegrania hymnu na uroczystości zakończenia roku szkolnego, szkolną akademię organizują uczniowie z klasy VIII, pana Marcina Styrnika, nauczyciela i pomysłodawcy stworzenia orkiestry szkolnej, która powstała zaledwie 4 tygodnie temu.

Wszyscy czekamy z ogromną niecierpliwością na ich pierwszy koncert i życzymy sukcesów.

.

.

Irena Woźniak

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta, Palos Heights, IL

Poprzedni artykułDziałania Dobrej Polskiej Szkoły wyróżnione przez TV Polonia
Następny artykułBananowa opowieść majówkowa

1 KOMENTARZ

  1. Najlepsza szkoła w Chicago! Jak się będą rozwijać w takim tempie jak dotychczas to tylko trzymać kciuki. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj