Miniaturowa panorama Nowego Jorku w Muzeum na Queensie
Miniaturowa panorama Nowego Jorku w Muzeum na Queensie

Piętnastocentymetrowy Empire State Building, lotniska JFK i LaGuardia, Zoo na Bronxie, Statua Wolności, Stadion Yankee, wszystkie słynne mosty oraz Twin Towers – te oraz inne znane nowojorskie miejsca można obejrzeć z lotu ptaka na prezentacji miniaturowego miasta w muzeum na Flushing Meadows Corona Park. Na przestrzeni dwupokojowego mieszkania roztaczają się przed nami wszystkie dzielnice Nowego Jorku. Widzimy wszystkich 895 tysięcy budynków Manhattanu, które składają się na panoramę Nowego Jorku. Podobnie jak wiele innych atrakcji we Flushing Meadows Corona Park, panorama Nowego Jorku powstała na Światowe Targi 1964 roku. Przy jej konstrukcji pracowało sto osób. W roku 1992 panorama została nieco zrekonstruowana i uaktualniona.
Wyprawa z dziećmi do muzeum na Queensie jest doskonałą propozycją w trakcie zimowych ferii.

Adres:
Muzeum Queens,
New York City Building,
Flushing Meadows Corona Park.
Queens, New York 11368
tel. (718) 592-9700

Godziny otwarcia:
środa – niedziela, 12pm -6pm
Wstęp: $8 dla dorosłych (sugerowana donacja), bezpłatne dla dzieci do lat 12

panorama08025b

Poprzedni artykułDominacja językowa u dzieci dwujęzycznych
Następny artykułHigh Line – park na historycznej linii kolejowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj