cell-phone-thermal-heating

Telefonów komórkowych używa się już wystarczająco długo, żeby badania przeprowadzone na użytkownikach były miarodajne. Według naukowców z Weizmann Institute of Science niektóre telefony komórkowe są bardziej, a inne mniej szkodliwe dla naszego zdrowia, i różnią się siłą oddziaływania radioaktywnego. W opublikowanych w  Biochemical Journal wynikach badań podkreślają, że w przypadku niektórych telefonów, używanie ich jednorazowo przez 15 minut może spowodować zmiany w komórkach prowadzące do rozpoczęcia tworzenia się komórek rakowych.

Jakie telefony są najbardziej szkodliwe? Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału filmowego:

Przegląd 11 długoterminowych badań epidemiologicznych, opublikowany w czasopiśmie Surgical Neurology w 2009 [3] dowodzi, że korzystanie z telefonu komórkowego przez 10 lat lub dłużej podwaja ryzyko zdiagnozowania nowotworu mózgu po tej stronie głowy, z której zwykle trzymamy telefon.

Grupą największego ryzyka są dzieci. Kanadyjskie ministerstwo zdrowia (Health Canada) zaleciło dzieciom i młodzieży do lat 18 ograniczenie rozmów przez telefony komórkowe, bo mogą zwiększać zachorowalność na raka mózgu. Zamiast rozmawiać wysyłajcie SMS-y – apelują władze.

Co robić, żeby zmniejszyć potencjalne ryzyko:

1.  Pierwsza i najprostsza rada, ogranicz czas na telefon. Jak najczęściej go wyłączaj. Rezerwuj go dla sytuacji ważnych lub awaryjnych. Podobno nawet dwie minuty telefonicznego połączenia może zmienić aktywność elektryczną mózgu przez jedną godzinę. W domu i w pracy korzystaj z telefonu stacjonarnego.

2.  Kiedy tylko możesz, pisz SMS-y zamiast rozmawiać.

3. Zmień swój aktualny model telefonu na taki, który charakteryzuje się niskim promieniowaniem.

4. Unikaj noszenia twojego telefonu przy ciele, i nie śpij z nim pod poduszką lub w pobliżu twojej głowy. Najlepiej włóż go do torebki. Noszenie telefonu na piersiach, np. w kieszeni koszuli to proszenie się o kłopoty dla twojego serca, a noszenie go w męskich spodniach może spowodować problemy z płodnością. Najbardziej niebezpiecznym miejscem, jeśli chodzi o ekspozycję na promieniowanie, jest odległość około 6 cali (15cm) od anteny. Trzymaj telefon dalej niż 15cm od którejkolwiek części twojego ciała.

5.  Pamiętaj o każdym opóźnianiu wykorzystania telefonu, nie przykładaj go jeszcze do skroni, kiedy czekasz na sygnał.

6.  Unikaj stosowania telefonu w metalowych obudowach, chociaż może to brzmi śmiesznie, ale korzystanie z telefonu w samochodzie, czy windzie zmusza mobilaka do pobierania więcej energii aby realizować połączenie, ponieważ siła sygnału jest słabsza, no a potem emituje więcej promieniowania.

7. Korzystaj z telefonu w miejscach z bardzo dobrym zasięgiem. Im gorszy zasięg, tym więcej energii musi wykorzystać twój telefon na połączenie, a im więcej energii zużywa, tym większe promieniowanie emituje, i tym głębiej niebezpieczne fale penetrują w twoje ciało.

8. Telefon w nocy nie może leżeć na nocnym stoliku. Pamiętaj też, aby wyrzucić wszelkie elektroniczne budziki, całkowicie wyłączyć z prądu komputery, sprzęt grający i ma się rozumieć telewizor z widłami w sypialni. Promieniowanie elektromagnetyczne może powodować kłopoty ze snem.

9. Korzystaj z słuchawek z osłoniętym przewodem. Takie słuchawki pozwolą trzymać telefon z dala od twojego ciała. Jednakże, jeśli przewód nie jest dobrze osłonięty – a większość z nich nie jest – to będzie on działał jak antena przyciągając i emitując promieniowanie bezpośrednio do twojego mózgu. Tak więc upewnij się, że przewód używany do przesłania sygnału do twojego ucha jest osłonięty.

10. Zredukuj lub wyeliminuj korzystanie z innych urządzeń bezprzewodowych.

 

DPS

Tekst źródłowy:

http://livingtraditionally.com/heavy-cell-phone-use-can-quadruple-risk-deadly-brain-cancer/

Poprzedni artykułGimnastyka umysłu, czyli dlaczego dwujęzyczni (statystycznie) dłużej cieszą się sprawnością intelektualną
Następny artykułPolscy seniorzy z klubu Amber o nauczaniu języka polskiego poza granicami kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj