DRUCH RYSZARD – autokarykatura

Klub Amber (71 India St., Greenpoint, NY.) zaprasza w środę 30 sierpnia 2017 r. o godz. 12:30 na spotkanie z karykaturzystą RYSZARDEM DRUCHEM. Po spotkaniu poczęstunek. Wstęp wolny.

RYSZARD DRUCH – (ur. 1952) absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W 1988 roku przyjęty do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Laureat konkursów rysunku satyrycznego m.in. sześciokrotnie wyróżniony przez Muzeum Karykatury w Warszawie za prace zgłaszone do cyklicznego konkursu “Cztery Pory Karykatury” w latach 2014 – 2017).

R.Druch, rysunek

 

Promotor polskiej kultury w USA, od 2003 roku kieruje Druch Studio Gallery w Trenton, NJ, gdzie od 2001 roku organizuje comiesięczne Salony Artystyczne i prowadzi ognisko plastyczne (“Akademię Sztuk Pięknych”) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zorganizował ponad 20 indywidualnych wystaw rysunku satyrycznego, ilustracji i malarstwa w Polsce, USA i na Węgrzech. Nauczyciel Polskiej Szkoły “OGNIWO” w Trenton, NJ. Od 1997 roku prowadzi własny Kabaretu „ODLOT”.

Autor dwóch książek, wielu artykułów oraz rysunków prasowych. Za osiagnięcia artystyczne i promocję polskiej kultury w USA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Poprzedni artykuł„Marzenia się spełniają” – filmowe nagranie spektaklu dziecięcego
Następny artykułMamo (tato), czy my się znamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj