grupa srednia fajne zdjecie copy

 

4 lutego w Polskiej Szkole im Jana Pawła II, w East Stroudsburg, PA, odbyła się wielka zabawa karnawałowa, w której udział brały trzy grupy wiekowe. Maraton karnawałowy rozpoczął się od najmłodszych o godzinie 10.00 rano, a skończył  dyskoteką dla nastolatków o godzinie 7 wieczorem. W zabawie dla najmłodszych uczestniczyły przedszkolaki do klasy drugiej włącznie, a prowadziła ją nauczycielka klasy zerowej pani Wioletta Milewska, wspomagana przez panie z przedszkola Agnieszkę Nowak i Krystynę Łapiński. Tańca, śmiechu i konkursów było co niemiara. Dzieci, pieknie i kolorowo  prezentowały się, poprzebierane w kostiumy  bohaterów  ze swoich ulubionych bajek. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, biedronek, pszczółek, piratów, ” batmanów” czy” supermanów”… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Maluchy  pląsały i bawiły się  przy  znanych piosenkach, konkursach i zabawach, polskich  i angielskich. Na koniec  dla najmłodszych zwycięzców  i wszystkich uczestników zabawy czekały małe, symboliczne upominki  zakupione przez szkołę.

 

zabawa karnawal 2017 - grupa najmlodsza

 

grupa najmlodsza - zabawa copy

 

disco grupa srednia copy

 

Dużą niespodziankę sprawił wszystkim Józef Pałka, właściciel szkoły tańca Joseph Dance Studio, który zaprezentował nam swoje najmłodsze pary taneczne w krótkim pokazie tańca. Przy naszej szkole działa jego sekcja taneczna ( spotkania w każdą środę od godz. 5.30 po południu), do której chodzą m.in. nasi uczniowie i pod czujnym okiem pana Józefa  poznają tajniki tańca towarzyskiego.

 

karnawal tance gru[pa starsza copy

 

karnawal 2017 tance - grupa mlodsza copy

 

Część druga zabawy to nasi średniacy – czyli klasy od trzecich do piątych. Poprzebierani w stroje karnawałowo – dyskotekowe, wspaniale bawili  się w konkursach i grach typu karaoke, Wii- Just dance  i tradycyjnych pociągach czy krzesłach muzycznych. Zabawę prowadziła pani Magdalena Białek – wspaniały wodzirej szkolny. Nie zabrakło dobrej dawki  śmiechu w wyścigu skoków w workach czy próbie przebicia balonów przy siadaniu  na krzesłach. Całość muzyczna, światła, grupy najmłodszej i średniej była wspaniale dobrana przez pana Roberta Jankowskiego, prężnie działajacego w komitecie rodzicielskim.
Na koniec wspaniałej zabawy wszyscy dostali upomnki i odbył się pokaz tańca, tym razem starszych kolegów i koleżanek. Pan Józef przypomniał, że karnawał bez tańca to nie karnawał, że należy znać podstawowe tańce klasyczne i latynoamerykańskie takie jak: walc angielski, wiedeński, cza- cza, quickstep czy jive. Pary taneczne zebrały gromkie brawa od publiczności składających się z  uczniów, rodziców i nauczycieli .

 

karnawal tance gruopa mlodsza copy

 

najsrtasi dyskoteka copy

 

Ostatnia grupa karnawałowa, a  trafniej brzmi jednak chyba, dyskotekowa, to nasza młodzież szkolna, od klasy szóstej po klasę maturalną. Po raz pierwszy mieli  szansę zabawić się na typowej dyskotece szkolnej. Atmosfera była gorąca, a  do tańca porwał nastolatków DJ Mariusz Bierdziewski. Młodzież pięknie śpiewała najbardziej znane przeboje polskie i angielskie, tańczyli mackarenę i lambadę, a także rock’and role. Rodzicom i nauczycielom, którzy byli obecni na pewno przypomniały sie ich młodzieńcze dyskoteki w szkole podstawowej. Nie zabrakło i dla tej grupy wiekowej ciekawych zagadek a także kilku konkursów, które prowadziła pani Magda Białek.

 

najstarsi copy

 

Komitet rodzicielski przygotował  poczęstunek  dla dzieci i młodzieży, każdy zjadł pizzę, słodkie przekąski  ufundowane przez szkołę, a także przez przyjaciół szkoły. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie zabawy, za piękne dekoracje,  obecność i cudowną atmosferę podczas zupełnie innego dnia w polskiej szkole.
Kolejny bal karnawałowy już za rok…. Zapraszamy !!!

 

Hanna Czuma
Dyrektor szkoły im Jana Pawła II , East Stroudsburg, PA 
Zdjęcia : Edyta Bierdziewska, Beata Podobiński, Urszula Kuban – Bajek

 

Poprzedni artykułBoję się ciemności – akcja dla Antosia
Następny artykułPołknąć bakcyla z historii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj