Znam rodziców, którzy boją się lata. Nie z powodu dokuczliwych upałów i wysokiej wilgotności powietrza.

Koszty zorganizowania czasu dla dzieci straszą ich po nocach. Czasy, gdy były one potrzebne do pracy na farmach przez dwa letnie miesiące przeszły do historii.

Teraz rodzice martwią się jak zagospodarować lipiec i sierpień dla swoich pociech.

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez American Express Spending & Saving Tracker wynika, iż przeciętna rodzina wydaje ekstra na jedno dziecko $601 w czasie lata. Rodziny bardziej zamożne, których roczny dochód wynosi powyżej $100 tys. płaci prawie dwa razy tyle.

Na co wydawane są pieniądze?

Obozy letnie, baseny, wycieczki jednodniowe i opiekunki dla dzieci. Letnia przerwa pozwala okręgom szkolnym zaoszczędzić na kosztach autobusów, klimatyzacji, sprzątaczkach itd. Ale za to wakacje uderzają po kieszeni rodziców.

Ile będzie kosztować rodziców lato w Ameryce?

$16.6 mld.
W tym też są i wliczone nasze dolary, ale większość wakacyjnych pieniędzy zostawimy w Polsce.

Lubię lato i rozumiem, że ma swoją cenę.

Danusia Świątek

Poprzedni artykułTED: Britta Riley – ogród w moim mieszkaniu
Następny artykułCo nas orzeźwi w upalne dni?