Miejsc do uprawiania zimowych sportów, zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych, jest w pobliżu Nowego Jorku dosyć sporo. Większość z nich w swojej ofercie posiada nie tylko zjazdy na nartach, ale również snowboarding, jazdę na sankach, bobslejach, oponach (snow tubing) czy na łyżwach. Poniżej ośrodki, w których każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie.

Thunder Ridge Ski Area – Patterson, NY
Jadąc samochodem to tylko 75 minut z Nowego Jorku. Jeżeli jedziemy pociągiem, wybieramy Metro-North Railroad, a po przyjeździe do Patterson, możemy w soboty i niedziele (do końca marca) skorzystać z darmowej kolejki, która zawiezie nas ze stacji do ośrodka. Znajduje się tu 30 narciarskich szlaków zjazdowych. Resort oferuje w weekendy 3-godzinną naukę jazdy na nartach dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Więcej: thunderridgeski.com

Hunter Mountain – Hunter, NY
Ośrodek posiada 55 narciarskich szlaków zjazdowych, 11 wyciągów i 9 torów do zjazdów na oponach (snow tubing). Ponadto posiada wiele różnorodnych programów nauczania jazdy na nartach
i snowboardingu dla dzieci od 4 do 17 lat. Na terenie ośrodka znajduje się przedszkole (daycare),
do którego możemy oddać „na przechowanie” nasze najmłodsze pociechy (od 6 miesięcy do 6 lat). Więcej informacji: huntermtn.com

http://www.youtube.com/watch?v=XK9vE61FAqQ&feature=player_embedded#!

Kissing Bridge – Glenwood, NY
Ośrodek położony na 700 akrach na zachód od NYC, posiada 36 narciarskich szlaków zjazdowych.
Dla dzieci prowadzona jest dwugodzinna nauka jazdy na nartach. Resort posiada tory do zjazdów na oponach (snow tubing). Więcej informacji: www.kbski.com

Holiday Valley – Ellicottville, NY
Ośrodek oddalony jest godzinę jazdy od Buffalo i jeziora Erie i jest wymarzonym miejscem do uprawiania rodzinnych sportów zimowych. Zjazdy na oponach, przejażdżki na górskich rowerach, spa oraz możliwość poznania historii rodowitych Amerykanów Seneca. Dodatkowo, w styczniu, możemy otrzymać 20% zniżki w Burton Learn to Ride Center, które oferuje programy nauki jazdy na nartach dla dzieci
i dorosłych. Więcej informacji: www.holidayvalley.com

Belleayre Mountain – Highmount, NY
Położony w górach Catskill, w odległości 2 i pół godziny jazdy samochodem od Nowego Jorku, ośrodek oferuje 8 wyciągów narciarskich i 55 szlaków zjazdowych, mnóstwo leśnych polanek, pagórków i parków. Prowadzone są tu całodniowe programy nauki jazdy na nartach dla dzieci od 4 do 12 lat. Również, dzieci i dorośli, mogą nauczyć się tutaj snowboardingu. Odwiedzający mają ponadto w okolicach duży wybór restauracji, sklepów i innych atrakcji. Więcej informacji: www.belleayre.com

Whiteface Mountain -Lake Placid, NY
Resort uznany jest za nr 1 przez czytelników SKI Magazine. Znajduje się tu 36 narciarskich szlaków zjazdowych, używanych w 1980 roku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid. Miłośnicy różnorodnych atrakcji zimowych mają tu prawdziwy raj: górki do szybkiej jazdy, lodowiska do jazdy na łyżwach, tory do snowboardingu i zjazdów na oponach, sankach i bobslejach. Więcej informacji: www.whiteface.com

Woodloch Resort – Hawley, PA
Ośrodek położony na 1000 akrach w sercu północno-wschodniej części gór Poconos w Pensylwanii.
Jest czynny przez cały rok. Goście oprócz zjeżdżania na nartach, mogą jeździć na łyżwach, zjeżdżać na sankach i oponach. Dla uzyskania szybszego dostępu do 18 narciarskich szlaków zjazdowych, można wykupić specjalny bilet (Pass) dla Vipów. Więcej informacji: woodloch.com

Ski Butternut – Great Barrington, MA
Miejsce posiada doskonałe stoki dla początkujących. Trzy szlaki zjazdowe tzw Slow Zones przeznaczone są tylko dla nich, i tutaj szybka jazda jest zabroniona. Nowicjusze w wieku od 4 do 12 lat mogą również uzyskać całodniowe lub kilkugodzinne szkolenie w weekendy w nauce jazdy na nartach. Ośrodek organizuje również ferie i obozy zimowe. Więcej informacji: www.skibutternut.com

Poprzedni artykuł„Szukając inspiracji”
Następny artykuł„Świątynia tygrysów”

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł.
    Przygotowuję pracę na temat Polaków mieszkających w USA i mam pytanie: do jakich ośrodków narciarskich najczęściej jeżdżą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj