„Children full of life” („Dzieci pełne życia”) – wielolkrotnie nagradzany film dokumentalny przedstawiający niezwykłego nauczyciela Toshiro Kanamori i jego wychowanków, uczniów IV klasy szkoły podstawowej w miejscowości Kanazawa, niedaleko Tokio. Przekazuje on swoim podopiecznym nie tylko teoretyczną wiedzę, ale równie ważne, jeżeli nie ważniejsze rzeczy w życiu każdego człowieka m.in. jak rozpoznawać swoje uczucia, jak je wyrażać, jak zrozumieć emocje innych i pomóc drugiej osobie w ich przeżyciu. Kanamori każdą lekcję zaczyna od przypomnienia dzieciom, że ich celem w życiu jest bycie szczęśliwymi. Uczy je, jak postępować, jak żyć, by ten cel osiągnąć.

Toshiro Kanamori ma 57 lat. Inni nauczyciele przychodzą na jego lekcje by uczyć się od niego.
„Dobry nauczyciel potrafi połączyć naukę z życiem” – twierdzi Kanamori.

Children Full of Life (2 of 5)

Children Full of Life (3 of 5)

Children Full of Life (4 of 5)

Children Full of Life (5 of 5)

Poprzedni artykuł„Are you OK i Indianie”
Następny artykuł„Cichy wagon”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj