Adam Bierdziewski, USA

1573
Adam Bierdziewski, 20 lat – absolwent polskiej szkoły im Jana Pawła II, East Stroudsburg w PA. W wieku 3 lat przyjechał z rodzicami, z rodzinnych Suwałk do Stanów Zjednoczonych. Swoją przygodę z językiem polskim zaczął już w przedszkolu przy Polskiej Szkole Stanisława Kostki w Garfield, NJ, gdzie mieszkał z rodzicami. Po przeprowadzce do Pensylwanii, rozpoczął naukę w Polskiej Szkole im Jana Pawła II w Stroudsburgu, którą ukończył bardzo dobrze zdanym, polonijnym egzaminem maturalnym. Adam zawsze marzył aby być policjantem lub żołnierzem, aby służyć ludziom i ojczyźnie. W polskiej szkole zawsze pomocny  i oddany „polskości”. Po skończonym liceum zdecydował sie na wojsko.Dziś służy w amerykańskiej bazie Grafenwoehr w Niemczech  i jest dummy z bycia dwujęzycznym, bo jak sam mówi to tylko pomaga mu w życiu.

„Nie uczyłam Adama, ale dobrze pamiętam ze szkoły, że zawsze był niezwykle pogodny i uśmiechnięty. Chętnie występował podczas apeli i uroczystości. Później, już  jako uczeń starszych klas był bardzo pomocny i uczynny, zarówno dla dorosłych, jak i  uczniów. Niezwykle szarmancki w stosunku do pań nauczycielek. Zawsze, na każdym kroku, podkreślał swoją polskość. Z tego co słyszałam od młodszego rodzeństwa Adama, bardzo pilnuje aby w domu rozmawiali ze sobą po polsku”.

Beata Podobinski – nauczycielka Polskiej Szkoły im Jana Pawła II w East Stroudsburg , PA.

Jako  Ambasador Dwujęzyczności Adam nagrał filmik zachęcający swoje młodsze koleżanki i kolegów do nauki języka polskiego i pielęgnowania kultury i tradycji polskiej. Filmik zostanie zaprezentowany w  Szkole Polskiej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, 20 października podczas czwartych obchodów Dnia Dwujęzyczności.
.

.

.

This slideshow requires JavaScript.

Poprzedni artykułNietypowa lekcja o jesieni w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ
Następny artykuł„Rodzic w darze język dał, zadbaj o ten cenny dar” – Dzień Dwujęzyczności w Szkole Polskiej im. Jana Pawla II w  East Stroudsburg, PA 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj