Teledysk do piosenki „Trzy Słowa”

2555

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu projekt, który powstał dzięki współpracy z nauczycielami, rodzicami i dziećmi związanymi z polonijnymi szkołami i organizacjami w ośmiu krajach:  USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Białorusi, Katarze i Cyprze! Razem nagraliśmy teledysk do popularnej piosenki Polonijnego Dnia Dwujęzyczności „Trzy Słowa” autorstwa Piotra Rudzińskiego. Zadanie nie było łatwe, bo każda z występujących grup miała bardzo mało czasu – polskie szkoły rozpoczynają rok szkolny na początku lub w połowie września i działają głównie w soboty, a nagranie musiało być już gotowe na początku października  – jednak pomimo tego, wszyscy spisali się znakomicie, za co Wam ogromnie dziękujemy!

Produkcja teledysku „Trzy Słowa” obok samej realizacji fajnego klipu, ma dla nas dodatkowe znaczenie – jest dowodem na to, że my, rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież, skupieni przy polskich szkołach i polonijnych organizacjach na całym świecie, pomimo ogromnych odległości które nas dzielą, możemy ze sobą współpracować, możemy się komunikować, nawiązywać znajomości i przyjaźnie,  tworzyć wspólne  projekty, które prezentują nie tylko polskość poza granicami ojczyzny, ale także piękno i kulturę kraju, który wybraliśmy na swój dom.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przysłużyli się do powstania nagrania!  Dzieciom i młodzieży występującym w nagraniu oraz rodzicom za organizacyjną pomoc. Szczególne podziękowania należą się koordynatorom z poszczególnych krajów: Bożenie Konkiel (USA), Krystynie Dobrzenieckiej (Kanada), Edycie Gierycz (Katar), Marcie Kiedrowicz (Wielka Brytania), Agnieszce Lońskiej (Holandia), Annie Zagdaj (Białoruś), Katarzynie Jurzak (Cypr) i Sylwii Woźniak (Włochy). Dziękujemy Piotrowi Rudzińskiemu zarówno za samą piosenkę, jak i konsultacje przy produkcji nagrania oraz Adamowi Nawrotowi za nagranie zdjęć z Nowego Jorku i zmontowanie całości. Nad całością produkcji czuwały Marta Kustek i Aleksandra Słabisz.

W realizacji teledysku udział wzięły:
 
USA, Nowy Jork
Nicholas Kaponyas, Klaudia Nytko, Romulus Czernisz, Maximus Czernisz, Angelina Podkalicki, Julia Greer, Margaret Olko, Victoria Lesiczka, Angelika Kuchar, Susan Smolaga, Monica Chibowski, Alexandra Czartoryski.
Przygotowanie występujących: Bozena Konkiel z KOBO STUDIO.
 
HOLANDIA
Uczniowie Polskiej Szkoły Tilburg i Polskiej Szkoły Osstoja Oss.
Organizacja: Forum Polskich Szkół w Holandii, Andrzej Truś, Beata Jurczak.
 
WIELKA BRYTANIA, Accrington
Laura Skrobińska, Michalina Stępień, Amelia Nagadowska, Julia Nagadowska, Natalia Trella, Wiktoria Trella, Antonina Kiedrowicz, Marcjanna Kiedrowicz.
Organizacja: Marta Kiedrowicz, Kamil Trutkowski, Julia Konopka, Adrian Trutkowski (Poison Studio).
 
BAŁORUŚ, Grodno
Wesoła Gromadka: Anna Mickiewicz, Emilia Porzecka, Małgorzata Bauer, Karina Steckiewicz, Diana Burzyńska, Artiemij Maksimowicz, Aleksandra Sawczyc, Aleksandra Szyn, Denis Iwaszkiewicz, Daniel Szalinian, Ewelina Ciecewicz, Jana Baranowska, Jarosław Skuga, Kirył Kołupajew, Michał Ignacienko, Nikita Kołontaj, Sergiusz Łozowik, Sofia Milko, Weronika Jadeszko,Waleria Szyn.
Organizacja: Anna Porzecka, Eugeniusz Baranowski, Tatiana Baranowska, Natalia Biełan.
 
KANADA, Toronto
Uczniowie SPK: Weronika Styczeń, Olivia Kwapisz, Natalia Kwapisz, Daniel Styczeń, Julia Bilinska, Oliver Radoń, Krystian Pańszczyk.
Organizacja: Krystyna Dobrzeniecka- Mancewicz, Jakub Kwapisz, Pawel Czarnomski, Renata Kwapisz, Anna Lukaczow, Barbara Styczeń, Anna Bilinska, Dominika Pańszczyk.
 
WŁOCHY, Rzym
Julia Antonini, Matilde Borraccino, Noemi  Mazzelli, Laura Di Tommaso, Joanna Skarżyńska, Łukasz Bafia, Giulia Samengo, Weronika Górska, Laura Bisogno, Sofia Suwała, Teresa Parati, Mattia De Santis, Jakub Działo, Kacper Wróbel, Gabriel Guzek, Claudia BocheńEmilia Szafirowska, Claudio Salerno.
Organizacja: Sylwia Wozniak, Massimo Antonini, Sylwia Woźniak, Beata Mateńko.
 
KATAR
Zosia Leszczyńska, Elena Maciejewska, Nina Łańcut, Jeremi Gierycz, Janek Marczewski, Antoni Marczewski
Organizacja: Edyta Gierycz, Krystian Gierycz, Franek Gierycz.
 
CYPR

Maja Cebula, Antoni Berner, Sofia Anna Panayi, Michalina Łęgowska, Michał Łęgowski, Olivier Potarzyński, Olivia Kołpak, Christina Stavrinou

Organizacja: Katarzyna Jurzak-Cebula, Katarzyna Łęgowska, Monika Panayi, Anna Berner, Małgorzata Potarzyńska, Tomasz Cebula
 

Poniżej zdjęcia z niektórych planów zdjęciowych 😉

This slideshow requires JavaScript.

Poprzedni artykułPolski Droga Do Wolności – scenariusz lekcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Następny artykułParada Pułaskiego to tradycja rodzinna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj