Napisanie scenariusza na kabaret lub skecz jest nie lada wyczynem, a już napisanie tego samego w wersji dwujęzycznej to już prawdziwa sztuka! Ogłaszając kilka tygodni temu Konkurs na skecz lub kabaret na Polonijny Dzień Dwujęzyczności mieliśmy małe obawy, że będzie mały odzew na tego typu prace….i na szczęście się pomyliliśmy! Otrzymaliśmy scenariusze napisane zarówno przez dorosłych, jak i młodzież. Każdy z nich doskonale oddaje nasze lokalne realia, w których staramy się utrzymać poprawną polską mowę. Jak pokazują nadesłane scenariusze, nie zawsze jest lekko i nie zawsze nam się to w stu procentach udaje, a i często nasze próby są źródłem różnych komicznych sytuacji. Jakkolwiek trudno jednak by nie było, wierzymy, że warto nadal próbować, ćwiczyć, i przede wszystkim chcieć pracować nad polskim językiem i jego poprawnością!

Bardzo dziękujemy wszystkim autorom tekstów!

Jury, w składzie Marta Kustek, Eliza Sarnacka Mahoney, Danuta Świątek i Justyna Bereza, wybrało następujących zwycięzców:

W kategorii dzieci i młodzież I nagrodę otrzymuje:

Eva Konopka z Nowego Jorku za scenariusz pt. „Pies i Pies”

(11 lat, USA, uczennica Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii sw. Cyryla i Metodego na Greenpoincie (NY)

Wyróżnienie otrzymuje:

Małgorzata Kopaczek-Styczeń z Norwegii (16 lat) za skecz „Rozmowa w kuchni”

W kategorii dorosłych I nagrodę otrzymuje:

Margaret Oleksy z Cleveland, Ohio za scenariusz „Lekcja języka polskiego”

(51 lat, nauczycielka w Szkole Języka Polskiego im. I.J. Paderewskiego w Cleveland, OH)

Wyróżnienia otrzymują:

Anna Czapkowska lat wraz z synem Maksymilianem Kozikowskim za skecz pt. „Watch”

(6 lat, uczeń pierwszej klasy Polskiej Szkoły im. św. Trójcy w Chicago, IL)

Marianna Łacek za skecz pt. Rozmowa przez Skype

Zwycięzcom gratulujemy! Ich prace zostaną opublikowane na stronie PolishBilingualDay.com a nagrody zostaną przesłane pocztą!

Poprzedni artykułDwujęzyczni zmieniają świat! – świętujemy już od czterech lat!
Następny artykuł„Uczcie się polskiego, bo to wielki skarb” zachęca Thomas Duch Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2018