Czy zastanawialiście się, dlaczego warto zgłosić rodzica do VII edycji międzynarodowego konkursu Polonijny Rodzic na 6? Miałam zaszczyt przeczytać wszystkie nominacje z dotychczas nadesłanych edycji konkursu i chciałabym podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami.

Kim są nominowani rodzice? Czym się wyróżniają na tle szkolnej wspólnoty?

Nominowany rodzic jest wzorem do naśladowania, najlepszym z najlepszych, inspiruje, kreuje, motywuje innych rodziców do wspierania działalności szkoły polonijnej. Niejednokrotnie jest wieloletnim mentorem i liderem innych rodziców – wolontariuszy. Jako pierwszy nauczyciel swoich dzieci jest dla nich przykładem, jak również dla pozostałych uczniów szkoły.

Nasuwa się kolejne pytanie. Jakie wartości dla szkoły/organizacji niesie za sobą nominowanie rodzica do naszego konkursu? Zgłoszenie rodzica do konkursu jest wspaniałą formą podziękowania za jego bezinteresowną pracę na rzecz szkoły, docenieniem jego zaangażowania, a także podniesieniem rangi rodzica – wolontariusza w środowisku szkolnym i w szerszym kręgu polonijnym. Rodzic na 6 może być kluczem otwierającym nowe horyzonty, wnoszącym innowacyjne i ciekawe pomysły przyczyniające się do rozwoju szkoły. To żywa reklama szkoły i środowiska polonijnego, jest jego ambasadorem, przyczynia się do promowania szkoły na stronach konkursu i w innych mediach zainteresowanych tym tematem.

Jeżeli masz u siebie wybitnego rodzica i popierasz idee konkursu jakimi są: docenienie roli rodzica w rozwoju szkoły polonijnej oraz podkreślenie jak istotnym i ważnym jest jego zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, prześlij nominacje do 31 marca 2024 r. na adres: polonijnyrodzicna6@gmail.com. Więcej informacji znajdziesz na stronach konkursu.

.

Renata Dajnowska

Koordynator konkursu PR6

Komisja Kulturalno – Oświatowa “Szkoła Polska” Portland, Oregon http://polonijnyrodzicna6.com/ polonijnyrodzicna6@gmail.com https://www.facebook.com/polonijnyrodzicna6

Poprzedni artykułO zaangażowaniu rodziców w życie szkoły polonijnej
Następny artykułKlub Polonijnego Maturzysty: Józef Czechowicz – lapidarny wizjoner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj