Platforma internetowa www.polishscience.pl to pierwszy dziewięciojęzyczny serwis informacyjny w całości dedykowany polskiej nauce, w którym treści publikowane i rozpowszechniane są w najbardziej popularnych językach międzynarodowych. To jedyne miejsce w sieci, w którym zbierane są tak obszerne treści (ponad 1800 artykułów miesięcznie) poświęcone polskiej nauce, szkolnictwu wyższemu i innowacyjności. Informacje w formie agencyjnej udostępniane są nieodpłatnie mediom, portalom oraz lokalnym i międzynarodowym agencjom informacyjnym w Polsce i na całym świecie.

Serwis stwarza unikalną bazę aktywności i promocji polskiej nauki, w najbardziej popularnych na świecie językach narodowych. Daje również okazję do wypromowania aktywności szkolnictwa wyższego, osiągnięć i nagród zdobywanych przez polskich naukowców, działalności Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w tym grantów, konkursów, prac legislacyjnych).

Efekt upowszechnienia dokonań polskiej nauki zostanie osiągnięty dzięki:

  • wielojęzyczności
  • systematyczności
  • kompleksowości
W serwisie znajdują się:
  • informacje o wydarzeniach i aktywnościach ministerstwa, jego jednostek podległych, jednostek badawczo rozwojowych, uczelni wyższych,
  • informacje o nagrodach, konkursach, wydarzeniach organizowanych w Polsce oraz takich, w których polska nauka / naukowcy biorą udział,
  • syntetyczne opisy dobrych praktyk – kojarzenia nauki z gospodarką, właściwego wykorzystania przyznawanych środków publicznych na innowacyjność,
  • informacje o programach badawczych, szczególnie takich, w których udział podmiotów zagranicznych jest zakładany,
  • informacje z imprez, seminariów, kongresów naukowych o szczególnym znaczeniu dla nauki,
  • informacje popularyzujące atrakcyjność dla studentów i badaczy zagranicznych polskich uczelni wyższych.

Podstawowym założeniem przygotowywanego serwisu odróżniającym go od typowych serwisów newsowych jest umieszczanie linków elektronicznych do dokumentów źródłowych, stron internetowych jednostek, uczelni oraz ich własnych lokalnych serwisów informacyjnych, ew. kontaktów do osób odpowiedzialnych lub mogących udzielić dalszych szczegółowych informacji.

Serwis POLISH SCIENCE finansowany jest w ramach programu „Dialog” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do wizyty na portalu www.polishscience.pl. Liczymy, że treści publikowane w serwisie będą pomocne w Państwa codziennej pracy.

Redaktor wydania: Michał Frąckowiak
Poprzedni artykuł“Karuzela roku” dla przedszkolaków
Następny artykułPrzygody Pchły Szachrajki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj