Najbardziej przydatne są książki zrodzone z konkretnej potrzeby. Marta Wesołowska, założycielka Kids Academy, przedszkola na Long Island (https://dobraszkolanowyjork.com/2014/09/13/dobry-poczatek-czyli-kids-academy/) i nauczycielka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Z. Herberta w Copiague, NY, wie o tym doskonale. Sama postanowiła napisać książkę „Karuzela roku” dla swoich przedszkolaków.

„Na początku każdego miesiąca omawiamy jego nazwę oraz zmiany, które pojawiają się wokół nas” – mówi Wesołowska. – „Stwierdziłam, że dobrze byłoby mieć pod ręką książeczkę z nazwami, wraz z ilustracją  i krótkim, rymowanym wierszykiem, dotyczącym danego miesiąca. Pani Natalia Feder z Olsztyna wykonała ilustracje, które oddają treść wierszyka i obrazują dany miesiąc” – dodaje.

 

 

Książka podoba się dzieciom, ponieważ jest bardzo kolorowa, wierszyki są łatwe i przyjemne, a obrazki doskonale ilustrują dany miesiąc. Wszystkie przedszkolaki w Kids Academy otrzymają książkę jako nagrodę na zakończenie obecnego roku szkolnego.

Karuzela roku ma 13 stron, wydana jest przez Kamart i kosztuje $5.

Osoby zainteresowane zakupem książek mogą kontaktować się z autorką drogą emailową: martawes@yahoo.com.

 

Danuta Świątek

Ilustracje: Natalia Feder

Poprzedni artykuł Podróże z poezją: Ridgewood, NY
Następny artykułwww.polishscience.pl – serwis informacyjny w całości dedykowany polskiej nauce
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj