Niedziela, 31 maja 2020 roku była szczególnym dniem w programie wydarzeń Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po raz pierwszy wówczas odbyły się wirtualne warsztaty malarskie prowadzone przez malarkę Angelikę Mojsę. Podczas zajęć młodzież miała szansę poznać technikę malarstwa farbami akrylowymi i namalować własne dzieło poprzez naśladowanie instruktora.

W warsztatach uczestniczyła młodzież z całego świata, nie tylko z Polski, ale również z Białorusi, Ukrainy oraz wielu stanów USA tj. z Teksasu, Wirginii, New Jersey, Nowego Jorku, Kalifornii oraz Chicago. Wirtualna sesja trwała 2 godziny, a uczestnicząca w niej młodzież malowała scenę przedstawiającą rzekę przepływającą przez las w górzystym otoczeniu.

.

.

Na zakończenie instruktorka warsztatów Angelika Mojsa otrzymała podziękowanie od Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, Jakuba Staniewskiego „za prowadzenie pierwszych warsztatów malarskich Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży mających na celu promocję kultury i sztuki wsród młodzieży oraz za zaangażowanie we wspieranie młodzieży polonijnej w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów”.

W związku z tym, że warsztaty cieszyły się ogromną popularnością Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży zobowiązał się do podjęcia inicjatywy ponownego ich zorganizowania w niedalekiej przyszłości. Oficjalnym partnerem warsztatów była Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

O prowadzącej warsztaty: Angelika Mojsa maluje już od wielu lat. Jest absolwentką kierunku sztuk pięknych LaGuardia Community College i Uniwersytetu Hunter na Manhattanie. Na co dzień jest wychowawczynią w przedszkolu w New Jersey. Od kiedy pamięta, ma ogromne zamiłowanie do malowania i sztuk pięknych. Już w szkole podstawowej podczas różnych zajęć rysowała szkice w zeszytach szkolnych. Początkowo sztuka stanowiła dla niej w dużej mierze tylko hobby, ale po ukończeniu liceum i podjęciu studiów Angelika zdała sobie sprawę z faktu, iż to hobby ma większe znaczenie. Od 2015 roku Angelika prowadzi własną działalność jako portal „AnuArt”, na którego łamach prezentowane są autorskie prace właścicielki i mają miejsce autorskie warsztaty malarskie “na żywo”.

.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułW krainie polskich legend – napisanych przez polonijną młodzież!
Następny artykułShelter Island zamiast Hamptons

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj