Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Św. Stanisława Kostki
St. Stanislaus Kostka Polish School at St. Stanislaus Kostka Parish
210 Lanza Ave, Garfield, NJ 07026

Kontakt: Dyr. Ewa Sadowska-Chętnik, tel. (201) 893-4896
Email: chatnik@aol.com
Fax: (973) 253-0154

www.polishschool.info

Adres korespondencyjny:
PO Box 47, Garfield, NJ 07026

Zajecia: piatek wieczor i w sobotę w systemie dwuzmianowym
Nauka języka polskiego, historii i geografii Polski.

Motto szkoły:
„Świadomość przeszłości
pomaga włączyć się w długi szereg pokoleń,
by przekazać następnym
wspólne dobro – OJCZYZNĘ\”
/Jan Paweł II/

Szkola istnieje od 1994 roku. Obecnie jest jedną z największych szkół polskich na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W Roku Szkolnym 2008/2009 w 18 oddziałach szkoły podstawowej i 3 klasach szkoły średniej uczylo się 420 uczniów. Kadrę pedagogiczną stanowią wykwalifikowani nauczyciele w liczbie 25.

W szkole prowadzone sa zajęcia dodatkowe z plastyki, śpiewu, tańca, Szkolne Koło Teatralne oraz zajęcia korekcyjno – wyrównawcze. Od kilku lat funkcjonuje klasa integracyjna dla uczniów angielskojęzycznych, współpracująca ze szkolnym psychologiem. Dostepna jest biblioteka z ksiazkami, czasopismami, filmami DVD.

Szkoła przygotowuje uczniów do egzaminów REGENT i NYU z języka polskiego oraz egzaminu maturalnego. Prowadzone są też zajęcia dla dorosłych w zakresie nauki języka polskiego i angielskiego, przygotowujące do egzaminu na obywatelstwo.

Placowka wydaje szkolna gazetke – KOSTKA, w której umieszczane sa informacje z życia szkoły, ważne rocznice i wydarzenia.

Poprzedni artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Marii Skłodowskiej – Curie, Irvington NJ
Następny artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Piotra Skargi – Elizabeth

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj