1 stycznia 2022 rozpoczęła się V edycja międzynarodowego konkursu „Polonijny Rodzic na 6”, do udziału którego zapraszane są wszystkie szkoły polonijne.

Konkurs został zainicjowany przez Komisję Kulturalno- Oświatową “Szkoła Polska” w Portland w ramach XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Portland w 2018 roku i cieszy się dużą popularnością.

Celem konkursu jest docenienie zaangażowania oraz roli rodzica w rozwoju szkoły polonijnej, w pielęgnowaniu polskości, polskiego języka, tradycji i kultury u swoich dzieci, inicjatywy i szczególnych wpływów jakie dany rodzic ma na środowisko szkolne uczniów szkół polonijnych i we własnym domu.

W tym roku pomysłodawcy konkursu chcieliby rozszerzyć zasięg konkursu by objął rodziców szkół polonijnych na całym świecie. Rodzic może być nominowany przez nauczycieli, dyrektora szkoły, Komitet Rodzicielski.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca 2022 r.

Szczegółowy regulamin konkursu TUTAJ

Poprzedni artykułDom Seniora im. Św. Józefa w Woodbridge obdarowany przez polonijną młodzież
Następny artykuł„Projekt Bobkowski”, czyli wspólne czytanie „Szkiców piórkiem” przez Polaków na całym świecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj