“Zostań Świętym Mikołajem” to projekt bożononarodzeniowy, który powstał z inicjatywy uczennic PSD im. Juliana Ursyna Niemcewicza. Helena Gryczyńska, Sylvia Gredzinski i Claudia Palka wraz z wychowawczynią panią Anną Benewiat po raz drugi przeprowadziły zbiórkę środków higieny osobistej i własnoręcznie zrobionych kartek przez uczniów dla mieszkańców Domu Seniora im. Świętego Józefa w Woodbridge, New Jersey.

.

.

W tym roku do akcji włączyła się klasa maturalna ze Szkoły im. K. Pułaskiego w Garfield i uczniowie katechizacji w języku polskim z parafii Św. Jana Pawła II w Perth Amboy z panią Lucyną Gryczyńską. 

Pani Katarzyna Gredzinski, mama Sylvii i nauczycielka pierwszej klasy, zawiozła wspomniane uczennice do domu seniora. W planach było kolędowanie i czytanie kartek świątecznych, ale ze względu na pandemię nie można było wejść do budynku. Prezenty zostały przekazane siostrom zakonnym.

.

.

Pani Lucyna Gryczyńska, mama Heleny, opowiada o naszym projekcie:

„Właśnie dzwoniła siostra Elżbieta, żeby podziękować, bo jej nie było, gdy zawieźliśmy prezenty. Jest bardzo wzruszona i pełna podziwu i wdzięczności. Jedna seniorka to nawet się rozpłakała jak dostała świąteczną kartkę. Siostra podkreśliła jak wszystkie prezenty były pięknie zapakowane. Prosiła, by przekazać podziękowania dla dzieci i młodzieży, co czynię z wielką przyjemnością. Gdy sytuacja uspokoi się z wirusem to może pojedziemy, by pośpiewać kolędy. Starsi ludzie na to bardzo czekają”.

Nasz projekt to piękna lekcja empatii, którą będziemy kontynuować co roku.

.

Tekst i zdjęcia: Beata Benewiat

Dyrektor szkoły w Plainfield NJ

Poprzedni artykułJasełka u Brzechwy!
Następny artykułRuszyła V edycja konkursu „Polonijny Rodzic na 6”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj