W niedzielę, 3 maja 2015, o godz. 10.00, w rocznicę uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej odbędzie się w Forest Park w dzielnicy Queens w Nowym Jorku bieg przełajowy, organizowany przez klub 3RunPl. Bieg został objęty honorowym patronatem Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku Urszuli Gacek.

To już druga edycja biegu celebrującego Święto Trzeciego Maja, która ma na celu ochodzenie polskiego narodowego święta w nowatorski, bardziej przystępny i atrakcyjny sposób, bez formalnego charakteru oficjalnych uroczystości. W ubiegłym roku bieg zgromadził prawie 80-ciu sportowców, zarówno zawodowców jak i amatorów, Polaków i Amerykanów.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału tym patriotycznym wydarzeniu, zarówno w charakterze zawodników, jaki i publiczności” – mówi Marcin Mrówka, jeden z organizatorów Polskiego Biegu Konstytucji – „To właśnie kibice w dużej mierze zdecydują o klimacie imprezy, stanowią duże wsparcie i motywację dla tych, którzy odważą się zapuścić w leśne ostępy Forest Parku, tocząc walkę z konkurencją, a czasem głównie z własnymi słabościami. Zaproście sasiądów, znajomych, kolegów z pracy, zabierzcie rodzinę i psa i do zobaczenia 3 maja na starcie Polish Constitution 5 mile Trail Race 2015!”

Klub 3RunPl istnieje od 2 lat i do tej pory zgromadził już ponad 40-stu amatorów aktywności sportowej. To nie tyllko pasjonaci samego biegania, ale też triatloniści, specjalizujący się w długich dystansach maratończycy i półmaratończycy; a także dwuboiści, którzy triatlonowe pływanie zamienili na bieg. Grupa jest obecna na praktycznie każdym biegu organizowanym przez New York Road Runners, stanowiącą wielotysięczną społeczność ludzi zafascynowanych bieganiem i odpowiedzialną za coroczny, znany na cały świecie, Maraton Nowojorski (New York City Marathon). Klub nie boi sie też nowych wyzwań, czego dowodem był zeszłoroczny start w 200-stu milowej sztafecie Ragnar. Trwający dwa dni i noc bieg w malowniczych plenerach gór Adirondacks (NY) stanowił zarazem marzenie i wyzwanie dla uczestników; był testem wytrzymałości i pracy zespołowej.

Klub jest otwarty na wszystkich nowych uczestników, nawet jeśli ich przygoda ze sportem dopiero się rozpoczyna. Bardziej doświadczeni klubowicze służą radą, nawet w tak pozornie błahych sprawach jak dobór właściwego obuwia do treningów.

Wiecej informacji na stronie klubu www.3runpl.com oraz Fb https://www.facebook.com/3RunPl

Realizacja materiału: Andrzej Cierkosz

Poprzedni artykuł„Great Loop Polonia – Polacy w wojnie secesyjnej”- rozmowa z kpt. Andrzejem Piotrowskim Cz. 2
Następny artykułSkąd się bierze woda w kranie? Oto jest pytanie – na Dzień Ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj